Катастрофа літака "МАУ": 5 країн об'єдналися в питанні виплати компенсацій Іраном

Залишки літака "МАУ", який збили в Ірані Фото з відкритих джерел

Україна отримала право вести переговори з Іраном від імені країн жертв

У четвер, 2 липня, країни, громадяни яких загинули в авіакатастрофі літака "Міжнародних авіаліній України" в Тегерані, підписали меморандум про взаєморозуміння і співпрацю в переговорах про виплату компенсацій Іраном. Про це повідомляє пресслужба МЗС у Facebook.

"Сьогодні країни Міжнародної групи з координації допомоги жертвам рейсу PS752, до якої входять Україна, Канада, Афганістан, Велика Британія і Швеція, підписали Меморандум про взаєморозуміння у співробітництві на переговорах щодо виплати компенсацій Ісламською Республікою Іран", - йдеться у повідомленні.

Як зазначається, ідея меморандуму належала Україні. Згідно з документом, держави будуть виступати єдиним фронтом і допомагати одна одній як група країн, які постраждали.

За даними МЗС, меморандум визначає Україну речником, що дозволяє державі вести перемовини з Іраном від імені групи. 

Новини за темою: Франція запросила Україну до розшифровки чорних скриньок літака "МАУ"

"Я радий, що учасники групи підтримали нашу ініціативу. Це важливо, бо тепер ми формалізували спільний підхід у міждержавних переговорах щодо притягнення Ірану до відповідальності за збиття літака", - додав міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба. 

Сьогодні країни Міжнародної групи з координації допомоги жертвам рейсу PS752, до якої входять Україна, Канада,...

Опубліковано Міністерство закордонних справ України / MFA of Ukraine Четвер, 2 липня 2020 р.

Нагадаємо, нещодавно Іран надіслав до Франції чорні скриньки збитого літака авіакомпанії "Міжнародні авіалінії України" ("МАУ") для того, щоб французькі спеціалісти провели їхню розшифровку.