Іран відмежувався від заяв свого депутата, який виправдовував збиття літака "МАУ", – МЗС

Фюзеляж збитого в Ірані літака "МАУ"

фото - ISNA

Дмитро Кулеба зауважив, що Україна налаштована на подальший діалог із метою притягнення винних до відповідальності та виплати належних компенсацій рідним жертв трагедії

Іран відмежувався від заяви свого депутата, який раніше виправдовував збиття літака "МАУ", та підтвердив, що вона "отримала відповідну правову оцінку". Про це повідомляє пресслужба Міністерства закордонних справ України за підсумками розмови між Дмитром Кулебою та міністром закордонних справ Ірану Мохаммадом Джавадом Заріфом.

Зазначається, що основними темами стали розслідування збиття літака Міжнародних авіаліній України рейсу PS752 та виплата компенсацій родинам жертв.

Новини за темою: Катастрофа літака "МАУ": Іран пропонує Україні припинити розслідування через суди

Глава іранського відомства зауважив, що заява одного з іранських депутатів, яка раніше збурила громадську думку в Україні, не відповідає дійсності та офіційній позиції Ірану і вже отримала відповідну правову оцінку. Він також нагадав, що ряд осіб вже були затримані у ході розслідування.

Мохаммад Джавад Заріф запевнив Дмитра Кулебу, що Іран прагне якнайшвидше розслідувати трагедію, з’ясувати всі її обставини, встановити винних у тому, що сталося, і притягнути їх до відповідальності.

Дмитро Кулеба зауважив, що Україна налаштована на подальший діалог із метою з’ясування всіх обставин трагедії, притягнення винних до відповідальності та виплати належних компенсацій рідним та близьким жертв катастрофи.

Новини за темою: Авіакатастрофа "МАУ": Кулеба відреагував на нібито пропозицію Ірану

Глава МЗС окремо підкреслив, що наполягає на доставці, відповідно до Чиказької конвенції, бортових самописців до України, з подальшим рішенням щодо місця їх розшифрування та дослідження за участі країн, громадяни яких загинули внаслідок трагедії.

Нагадаємо, вранці 8 січня український літак розбився в Ірані. Усі пасажири та екіпаж загинули.

Пізніше стало відомо, що на борту літака перебували двоє громадян України і 9 членів екіпажу – також громадяни України. В "МАУ" оприлюднили їхні імена. Згодом українська компанія "МАУ" оприлюднила імена всіх пасажирів українського літака Boeing 737-800.

Спочатку глава Організації цивільної авіації Ірану Алі Абедзаде спростовував "нелогічні чутки" про те, що український авіалайнер, який зазнав катастрофи під Тегераном, було збито ракетою.

А вранці 11 січня Іран визнав, що випадково збив український пасажирський літак "МАУ", прийнявши його за "ворожу ціль".