Ілля Кива закликав киян і владу вшанувати 22 червня пам'ять загиблих в роки ВВВ

Народний депутат Ілля Кива "Опозиційна платформа - За життя"

У 80-ту річницю початку Великої Вітчизняної війни в Києві буде вшановано пам'ять тих, хто, зробивши акт самопожертви, дав можливість жити прийдешнім поколінням, і заявлено, що фашизм не має права на відродження. Про це йдеться у відеозверненні народного депутата від "Опозиційної платформи - За життя" Іллі Киви, розміщеному на офіційній Facebook-сторінці Всеукраїнського руху боротьби з фашизмом "Патріоти - За життя".

"Я, як лідер антифашистського руху в Україні, онук Героя Радянського Союзу, запрошую вас о 4 годині ранку 22 червня прийти до комплексу Батьківщини Матері для того, щоб разом з нами вшанувати пам'ять тих, хто віддав життя в цій страшній війні, хто віддав життя, куючи перемогу і даючи можливість нам сьогодні жити. Ми повинні пам'ятати ці дати, ми повинні вшановувати пам'ять про загиблих, ми повинні клястися, що подібне ніколи не повториться", - сказав він.

Ілля Кива підкреслив, що 80 років тому 2 червня о 4 годині ранку було скоєно віроломне вторгнення німецько-фашистських загарбників.

"І це послужило початком самої кровопролитної, жорстокої війни в історії людства - Великої Вітчизняної війни. О 04:15 перші бомби Люфтваффе лягли на мирний Київ, обірвавши сотні життів ні в чому не винних жінок і дітей. А потім було 4 роки пекла, пекла боротьби і протистояння за мир, за майбутнє, за перемогу, яка далася нам такою дорогою ціною", - зазначив нардеп.

Політик також закликав українську владу приєднатися до вшанування пам'яті загиблих в роки ВВВ: "Я звертаюся до керівництва країни: не бійтеся, приходьте і вклоніться всім тим, хто здійснив подвиг самопожертви, щоб у нас сьогодні була можливість ростити дітей, бачити це сонце, бачити цей світ", - сказав він.

При цьому Ілля Кива додав: "Звертаюся до представництв і посольств тих країн, які взяли активну участь в боротьбі з фашизмом: разом з вами ми повинні заявити на всю Україну і весь світ, що фашизм не має права на відродження і фашизм в нашій країні і нашому світі не повториться і не пройде!" - підсумував нардеп