Human Rights Watch заявила про катування і жорстоке поводження з ув’язненими в ОРДЛО

катування
Фото з відкритих джерел

В організації зазначили, що отримали нову інформацію про кількох жінок, яких утримує "ДНР" за сфабрикованими звинуваченнями у "шпигунстві"

Незаконні збройні формування на сході України катують та жорстоко поводяться з людьми, які перебувають під вартою. Про це заявила правозахисна організація Human Rights Watch.

"Катування та інші випадки негуманного поводження з боку збройних груп втілюються жорстоким поводженням із жінками, які перебувають під вартою. Наскільки нам відомо, багато затриманих тримають без звязку, у жахливих умовах і без доступу до справедливого судового процесу або належної медичної допомоги", – підкреслила старша дослідниця Європи та Центральної Азії Юлія Горбунова.

В організації зазначили, що отримали нову інформацію про кількох жінок, яких утримує "ДНР" за сфабрикованими звинуваченнями у "шпигунстві".

Одна жінка була вагітною, коли її затримали в травні 2021 року, дві інші мають серйозні захворювання, від яких вони не отримували лікування, а четверту катували, розповіли у HRW.

За даними ООН, у період з 2014 до 2021 рік жертвами катувань і жорстокого поводження стали близько 4 000 затриманих у зв’язку з конфліктом на Донбасі.

Як відомо, загострення ситуації на окупованих територіях триває від 2014 року після російської окупації Криму. Україна і Захід звинувачують Росію у збройній підтримці незаконних збройних формувань. Кремль відкидає ці звинувачення і заявляє, що на Донбасі можуть перебувати хіба що російські "добровольці".

За даними ООН, від квітня 2014-го до 31 січня 2021 року внаслідок збройного конфлікту на Донбасі загинули від 13 100 до 13 300 людей.

Новини за темою: Жителі ОРДЛО з 2014 року не отримали 900 мільярдів гривень пенсій, - Лазебна

Нагадаємо, раніше ми писали, що Росія використовує на Донбасі найманців із понад 30 країн. Крім того, заступник генпрокурора повідомив, що починаючи з 2014 року до нині, іноземні найманці перебували в складі різних підрозділів НЗФ, підконтрольних Росії. Зокрема, іноземці ставали членами так званого 14-го батальйону територіальної оборони "Призрак", що вирізняється своєю жорстокістю.