"Горизонт Європа" і "Креативна Європа": Україна підписала ще дві угоди з ЄС

Фото з відкритих джерел

Метою програм є вирішення глобальних проблем та сприяння промислової модернізації

Україна і Європейський союз підписали ще дві угоди. Тепер Київ приєднається до програм - "Горизонт Європа" і "Креативна Європа". Про це стало відомо під час брифінгу президента Володимира Зеленського.

"Сьогодні крім угоди про єдиний авіаційний простір ми підписали і ряд інших важливих угод. Зокрема, про участь України у програмах "Горизонт Європа" та "Креативна Європа". Я щиро вдячний лідерам інституцій Європейського союзу за сьогоднішню зустріч", - заявив Зеленський.

Як відомо, "Горизонт Європа" - це запланована на 7 років науково-дослідницька програма ЄС з фінансуванням близько 100 млрд євро. Кошти виділяються на дослідження та інновації в 2021-2027 роках.

Метою програми є вирішення глобальних проблем та сприяння промислової модернізації.

У тому числі запобігання зміни клімату, досягнення цілей сталого розвитку і підвищення конкурентоспроможності європейських товарів.

Що стосується програми "Креативна Європа", то її метою є розвиток сектора культурних і креативних індустрій в країнах Європи, посилення конкурентоспроможності європейської аудіовізуальної продукції, а також забезпечення просування і захисту культурної та мовної різноманітності.

Новини за темою: У Києві почався саміт Україна-ЄС

Нагадаємо, раніше ми писали, що Україна і Європейський союз підписали угоду про єдиний авіаційний простір. Відтепер Україна зможе призначати свої авіакомпанії для польотів в будь-які країни ЄС.