Годний: Влада панічно боїться Медведчука, тому тримає його під цілодобовим домашнім арештом

Сергій Годний Фото з відкритих джерел

Чинна влада панічно боїться голови "Опозиційної платформи - За життя", народного депутата Віктора Медведчука, тому тримає його під цілодобовим домашнім арештом. Таку думку в ефірі телеканалу "Перший Незалежний" висловив політолог Сергій Годний.

Він нагадав, що Віктор Медведчук попереджав владу про те, що Україна повинна знайти вихід і запастися газом перед опалювальним сезоном, щоб громадяни не переживали через платіжки.

"Ще пару місяців тому Віктор Медведчук, який зараз перебуває під домашнім арештом, говорив, звертаючись до влади: "Шукайте 10 - 14 мільярдів кубометрів газу". Це ж не просто слова на вітер. Виявилося, що цього ніхто не чує, а якісь клерки з офісу президента розповідають і заспокоюють всіх, намагаючись викликати у громадян позитивне мислення. Але люди реалісти", - заявив Годний.

Також політолог зазначив, що глава опозиції не раз допомагав здійснювати обмін полонених і звільняв українців з ОРДЛО.

Як повідомлялося, раніше голова Політради партії "Опозиційна платформа - За життя", народний депутат Віктор Медведчук заявив, що влада президента Володимира Зеленського всіляко перешкоджає відновленню економічних відносин між Україною та Росією.

Нагадаємо, Печерський районний суд 12 жовтня ухвалив рішення про запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту голові Політради "Опозиційної платформи - За життя", народному депутату Віктору Медведчуку за новою підозрою до 7 грудня.

Генеральна прокуратура і Служба безпеки України 8 жовтня оголосили нову підозру в держзраді і сприянні тероризму Віктору Медведчуку. Нові звинувачення пов'язані зі зривом поставок вугілля в Україну з ПАР і сприянні поставок палива з окупованих територій Донецької та Луганської областей в 2014 році.

Як повідомлялося, у першій кримінальній справі Печерський районний суд прийняв рішення про продовженні строків запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту Віктору Медведчуку на 2 місяці, до 31 жовтня.

20 лютого президент України Володимир Зеленський підписав указ, яким ввів у дію рішення Ради нацбезпеки і оборони запровадити санкції проти 8 осіб - серед них голова Політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктор Медведчук та його дружина Оксана Марченко. 

13 травня в Печерському суді Києва обрали запобіжний захід голові Політради партії ОПЗЖ Віктору Медведчуку. 21 травня Київський апеляційний суд залишив у силі цілодобовий домашній арешт для нардепа. 9 липня суд продовжив домашній арешт Віктора Медведчука до 7 вересня. Відразу ж після початку засідання адвокати лідера ОПЗЖ заявили про відвід судді Сергію Вовку. Справа в тому, що Вовк вирішив розглядати питання продовження строків досудового розслідування без сторони захисту. Але в підсумку суд відхилив клопотання про відвід судді, і прокурора. 30 липня Київський апеляційний суд відмовив адвокатам голови Політради "Опозиційної платформи - За життя" Віктора Медведчука в задоволенні апеляції щодо продовження термінів домашнього арешту політика до 7 вересня.

В ОПЗЖ відреагували на це правове свавілля і заявили, що такі дії влади - відверта і цинічна політична розправа над опозиційним політиком, який своєю принциповою позицією розкриває непрофесіоналізм, продажність і антинародний характер влади.

Коментуючи ситуацію, Віктор Медведчук підкреслив його адвокати повністю готові до процесу оскарження запобіжного заходу і у них є докази, які спростовують звинувачення прокуратури і доводять незаконність застосування до нього домашнього арешту.

Так, стороною захисту була подана апеляція на рішення Печерського районного суду Києва про продовження запобіжного заходу політику. Однак 30 липня Київський апеляційний суд відхилив її, незважаючи на розгром усіх доводів обвинувачення.

За останні місяці світові ЗМІ, європейські політики та експерти опублікували майже 97 тисяч матеріалів, присвячених цькуванню українською владою опозиції та незалежних телеканалів.