Герман: Медведчук пропонує інший шлях розвитку країни, де Україна може стати інтегратором Росії в Європу і навпаки

Перший Незалежний

Голова політради "Опозиційної платформи - За життя" Віктор Медведчук у своїй статті "Про майбутнє українського і російського народів" запропонував інший шлях розвитку України, який дозволить країні стати інтегратором Росії в Європу і навпаки. Про це нагадала голова Наглядової ради Фонду захисту свободи слова Ганна Герман.

"Це (перенесення апеляції у справі Віктора Медведчука на 30 липня, - ред.) боротьба, в тому числі й проти того шляху, який запропонував Медведчук у своїй стратегії, у своїй програмній статті, де він говорить про інший шлях. Де він показує, що Україна може стати інтегратором Росії в Європу та інтегратором Європи в Росію. Що Україна замість стіни може стати мостом, Україна може повернути собі втрачені позиції посередника між Заходом і Сходом, на яких вона завжди відчувала себе дуже впевнено і на яких багатіла і розвивалася. Медведчук каже, що в країні, де є 130 національностей, що складають народ України, не варто робити ставку тільки на одну національність, а треба домагатися гармонізації ментальних відмінностей, щоб творити ментальність одного народу, замість того щоб приймати закони про корінні народи України, тим самим викидаючи величезну групу суспільства з поняття "народ України", - зазначила Герман.

"Медведчук пропонує інший шлях і каже, що справжні змагання за справжню незалежність України тільки починаються, і влада розуміє, наскільки для неї це смертельно. Таку стратегію зараз в Україні підтримує дуже багато людей. Не дивіться на соціологічні дослідження, які говорять, що СН підтримує понад 17% українців. Якщо ця ідея Медведчука заволодіє масами, попри те, що йому роблять повну інформаційну ізоляцію, намагаються витіснити та забрали у нього трибуну ВР, яку дав йому народ разом із мандатом народного депутата, забрали можливість зустрічатися з журналістами, виборцями (а рейтинг залишається високим), це означає, що Україна зможе встати на ноги, піднятися з тих колін, на які її поставили ті, хто дали Україну в управління іншим державам, зробили з України, про яку Медведчук каже, що вона все-таки не Росія, анти-Росію. Україна - не Росія, але вона не повинна бути анти-Росією", - заявила голова Наглядової ради Фонду захисту свободи слова.

Також вона додала, що Медведчук в черговий раз підкреслив, яку небезпеку принесло нам те, що Україна виступила ініціатором скасування Великого договору з Росією, де були гарантовані кордони в тих межах, з якими вона вийшла після Біловезьких угод. 

"А якщо Росія скасує Біловезькі угоди, що ми тоді будемо говорити? Цей інший шлях, який пропонує Медведчук, надзвичайно проукраїнський. Він показує перспективу нашої незалежності цілком реально. Він каже, що ми продаємо ті ілюзії, які вже ніхто не купує. Він пропонує натомість реальну політику, пропонує той шлях, який нас усіх врятує. Ось чого так боїться влада. Але коли Господь веде лідера, веде людину, коли Господь дає йому місію, він робить неможливі речі. Я думаю зараз про абсолютно неможливу сьогодні річ: про ймовірний Альянс Медведчука з Аваковим. Принаймні, на першому відрізку того шляху, який вони можуть разом пройти, зваливши законним шляхом абсолютно непрофесійну владу за допомогою і за підтримки народу. Я знаю, яке здивування це може викликати у самого Віктора Володимировича, але нічого немає неможливого, якщо Господь хоче дати тобі реалізувати його Божий план порятунку України. Тому я думаю і мрію про це, що сила Авакова і розум Медведчука - це був би альянс", - вказала Герман.

При цьому вона висловила думку, що в майбутньому голова політради "Опозиційної платформи - За життя" може спробувати зайняти таку посаду, яка дозволить йому реалізувати в життя свій план - інший шлях.

"Цей інший шлях Медведчука, який він пропонує тепер, може бути шляхом нашого порятунку. Я б дуже хотіла, щоб Віктор Володимирович озвучив свою статтю ще в інтерв'ю, щоб люди могли це легше знайти. Власне, йдеться не стільки про його оцінки статті Путіна, а про цей інший шлях. Тому що це надзвичайно важливо для України", - заявила Ганна Герман.