Газовий контракт із Росією: Україна і Угорщина викликали послів для роз'яснень

Фото з відкритих джерел

Обидві країни прагнуть пояснити свої принципові позиції та вислухати протилежну сторону

Міністерство закордонних справ України викликає посла Угорщини у Києві. Про це в коментарі "РБК-Україна" повідомив речник дипломатичного відомства Олег Ніколенко.

За його словами, українська сторона хоче донести свою принципову позицію по газовому контракту Будапешта із "Газпромом". Зокрема, що:

  • транспортування газу в обхід України підриває національну безпеку держави та енергетичну безпеку Європи,
  • нова угода Угорщини з "Газпромом" завдає серйозного удару українсько-угорським відносинам.

"Українська сторона вживатиме рішучих заходів для захисту національних інтересів", – наголосив Ніколенко.

При цьому речник додав, що угорська сторона також зробила дзеркальні дії та викликала українського посла в МЗС Угорщини.

До слова, відповідна інформація також розміщена на Facebook-сторінці голови МЗС Угорщини Петера Сіярто.

"Цей крок недружній після безлічі субсидій (вентилятори, медичне обладнання, догляд за солдатами, відпочинок дітей, фінансування інвестицій), які Україна отримала від нас... Зараз ми звернулися до посла України в МЗС", – написав він.

Новини за темою: Ціна на газ в Європі вперше перевищила 1000 доларів

Як повідомлялося раніше, Росія та Угорщина 27 вересня підписали договір про постачання газу. Згідно з умовами, Росія щороку надаватиме Угорщині 4,5 мільярда кубометрів газу – 3,5 мільярда через Сербію та ще мільярд – через Австрію. Угода буде розрахована на 15 років із можливістю змінити обсяги постачання через 10 років.

Міністерство закордонних справ України висловило протест через підписання Угорщиною та Росією договору на 15 років про постачання газу в обхід української газотранспортної системи. Через що згодом Будапешт звинуватив Україну у втручанні у свої внутрішні справи.