Французький інформаційний сайт: Зеленський зосереджує свої зусилля на переслідуванні своїх політичних опонентів, зокрема Віктора Медведчука

Президент України Володимир Зеленський

Офіс президента

Президент України Володимир Зеленський зосереджує свої зусилля на переслідуванні своїх політичних опонентів, зокрема голови Політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктора Медведчука. Про це йдеться в публікації французького інформаційного порталу Boulevard Voltaire.

"Зеленський зосереджує свої зусилля на переслідуванні своїх політичних опонентів, зокрема Віктора Медведчука. Він заборонив кілька його ЗМІ і відправив під домашній арешт. У липні минулого року французький сенатор Наталі Гуле направила з цього приводу запит міністру закордонних справ Ле Дріану, але він ще не відповів", - наголошується в матеріалі.

Нагадаємо, 2 вересня Печерський районний суд прийняв рішення про продовження запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту Медведчуку на 2 місяці, до 31 жовтня.

Раніше Медведчук подав другий позов до України до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ). Про це повідомив народний депутат від "Опозиційної платформи – За життя" Ренат Кузьмін, зазначивши, що тепер, схоже, скоро українській владі самій знадобляться хороші адвокати.

Варто додати, що на початку серпня Європейський суд із прав людини відкрив провадження за позовом голови політради партії "Опозиційна платформа – За життя", народного депутата Віктора Медведчука до України про незаконне утримання опозиційного політика під домашнім арештом.

Як відомо, 2 лютого президент Володимир Зеленський підписав указ про застосування санкцій проти телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZIK. Згідно з указом, який набув чинності з моменту підписання, до телеканалів застосовані санкції протягом п'яти років. Це передбачає блокування мовлення всіх трьох телеканалів. 

26 лютого журналісти незаконно закритих президентом Володимиром Зеленським телеканалів об'єдналися і створили новий телеканал – "Перший Незалежний". Засновниками нового медіа стала група журналістів, які раніше працювали на каналах "112 Україна", NewsOne і ZIK. Але буквально через годину після початку мовлення влада незаконно відключила телеканал від ефіру

20 лютого президент України Володимир Зеленський підписав указ, яким ввів у дію рішення Ради нацбезпеки і оборони запровадити санкції проти 8 осіб - серед них голова Політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктор Медведчук та його дружина Оксана Марченко. 

13 травня в Печерському суді Києва обрали запобіжний захід голові Політради партії ОПЗЖ Віктору Медведчуку. 21 травня Київський апеляційний суд залишив у силі цілодобовий домашній арешт для нардепа. 9 липня суд продовжив домашній арешт Віктора Медведчука до 7 вересня. Відразу ж після початку засідання адвокати лідера ОПЗЖ заявили про відвід судді Сергію Вовку. Річ у тому, що Вовк вирішив розглядати питання продовження строків досудового розслідування без сторони захисту. Але в підсумку суд відхилив клопотання про відвід судді та прокурора.

В ОПЗЖ відреагували на це правове свавілля й заявили, що такі дії влади – відверта й цинічна політична розправа над опозиційним політиком, який своєю принциповою позицією викриває непрофесіоналізм, продажність та антинародний характер влади.

Коментуючи ситуацію, Віктор Медведчук підкреслив: його адвокати повністю готові до процесу оскарження запобіжного заходу й у них є докази, які спростовують звинувачення прокуратури та доводять незаконність застосування до нього домашнього арешту.

Так, стороною захисту була подана апеляція на рішення Печерського районного суду Києва про продовження запобіжного заходу політику. Однак 30 липня Київський апеляційний суд відхилив її попри розгром усіх доводів обвинувачення.

Провідні європейські політики, міжнародні та українські експерти й світові ЗМІ розкритикували указ Зеленського про припинення роботи телеканалів "112 Україна", NEWSONE і ZIK.

За останні чотири місяці світові ЗМІ, європейські політики й експерти опублікували понад 80 тисяч матеріалів, присвячених цькуванню українською владою опозиції та незалежних телеканалів.