Експерт: Офіс Зеленського намагається керувати судами в "ручному режимі"

Голова політради партії "Опозиційна платформа – За життя", народний депутат Віктор Медведчук Фото:"Опозиційна платформа - За життя"

Бліцкриг президента України Володимира Зеленського і його соратників у судах вже забуксував відразу по двох резонансних справах, заявив політичний експерт Олексій Калініченко, коментуючи внутрішньополітичну ситуацію в країні, повідомляє REGNUM.

Експерт нагадав, що проблеми у офісу президента (ОП) є по найрезонанснішим процесам — у справі Медведчука і у справі Конституційного суду.

"Касаційний адміністративний суд у складі Верховного суду України визнав протиправним і скасував указ президента Володимира Зеленського про звільнення Олександра Тупицького з посади Голови Конституційного суду України. Бліцкриг закінчився "котлом" і розгромом", - вважає політолог.

Калініченко підкреслив, що такі новини — це серйозний сигнал для політичних угруповань і чиновників різних рівнів про те, що офіс президента Зеленського далеко не такий всесильний, як намагається здаватися.

"А це ризик того, що чиновники президентської "вертикалі" почнуть саботаж, не бажаючи виконувати найбільш одіозні накази. Суди почнуть виносити рішення за законом, а не так, як вимагає офіс президента. Власне, сам Медведчук вже пояснив прихований сенс всієї цієї війни - на Банковій вирішили підпорядкувати судову гілку і керувати нею "в ручному режимі", тому "влада опускається нижче плінтуса в тиску на суд", - вважає експерт.

Він зазначив, що останнє судове засідання у справі Медведчука в Київському апеляційному суді 20 липня продемонструвало, що в таборі Зеленського креатив закінчився і там почали "з'їжджати з теми".

"Доказів проти Медведчука ми так і не побачили. За цей час ДБР і СБУ провели п'ять обшуків — в офісі ОПЗЖ, вдома у Медведчука, навіть у тещі головного опозиціонера. Доказів — нуль ... Тепер випускати його з-під домашнього арешту — це поразка нокаутом для Зеленського і Офісу президента, тим більше що Медведчук прямим текстом заявив, що за справою проти нього стоїть ОП. А не випускати — немає підстав, тому що ні ДБР, ні СБУ, взагалі ніхто не пред'явив жодного доказу... ось і виходить патова ситуація, коли в ВП не знають, що робити, тому що самі себе загнали в "котел" — тому і почали тягнути волинку і переносити судові засідання, відтягуючи неминучий нокаут", - резюмував Олексій Калініченко.