Через РФ мандат місії ОБСЄ продовжили на скорочений термін, - МЗС

Фото з відкритих джерел

Мандат продовжили лише на два місяці, а не на чотири, як це було раніше

У Міністерстві закордонних справ України вважають, що через неконструктивну позицію Росії мандат Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ продовжили на скорочений період - лише до 31 травня. Відповідний коментар розміщено на сайті МЗС

"28 травня Постійна рада ОБСЄ ухвалила консенсусне рішення щодо продовження мандата Місії спостерігачів ОБСЄ на російських прикордонних пунктах пропуску "Гуково" і "Донецьк" до 31 липня. Російська Федерація завадила продовженню мандата місії на стандартний чотирьохмісячний період, скоротивши його до двох місяців без об‘єктивних причин", - заявили у відомстві.

Окрім цього, МЗС вважає неконструктивною позицію РФ щодо зменшення терміну тривалості мандата Місії спостерігачів ОБСЄ, адже це рішення "значно посилює адміністративне навантаження на міжнародних спостерігачів та підриває моніторингові можливості місії, які і без того ускладнюються безпідставними обмеженнями з боку Росії".

Новини за темою: Кравчук виключає переговори щодо Донбасу в Мінську: Маємо шукати інший майданчик

"Створюючи перешкоди роботі місії, Росія прагне продовжувати безперешкодне постачання зброї, військового обладнання, боєприпасів, регулярних військ і найманців на окуповані території України", - зазначили у зовнішньополітичному відомстві.

У МЗС наголошують, що Російська Федерація повинна "неухильно виконувати взяті на себе зобов’язання як сторона конфлікту та підписант Мінських угод". 

Новини за темою: У ТКГ відреагували на "указ про націоналізацію" житла в ОРДЛО

Нагадаємо, раніше Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ на Донбасі призупинила польоти дронів дальнього радіуса. Рішення прийнято після того, як один безпілотник заглушили в тилу підконтрольної Україні території.