Через позасудові санкції і переслідування Медведчука Україна перетворюється на авторитарну державу, – Independent

Віктор Медведчук "Опозиційна платформа - За життя"

Як мінімум три українських парламентарії, включаючи народного депутата, голову політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктора Медведчука, а також кілька інтернет видань і три загальнонаціональних телеканали піддалися в Україні дії позасудових санкцій. Такі дії української влади - це прямий шлях до авторитаризму.

Про це йдеться в публікації провідної британської газети Indepepndent.

Британське видання повідомляє, що в даний час санкції застосовуються до трьох депутатів Верховної Ради і кількох ЗМІ, серед яких сайт Страна.ua з 24,5 мільйонами відвідувань на місяць і три загальнонаціональних телеканали "112 Україна", ZIK і NewsOne.

"Все це відбувається без судового рішення або акту парламенту: "санкції" не слідують рішенням суду – вони фактично їх замінюють, – підкреслює Independent. - В Україні їх відразу відключають від мовних мереж, а їх сайти блокують. Судовий захист у всіх існуючих справах виявляється неефективним, досі жодне подібне рішення не було скасовано судами".

У публікації також наголошується, що безперечно Україна має право захищати свої національні інтереси, але політики і телеканали, що знаходяться під санкціями, можуть притягуватися до відповідальності тільки в рамках чинного законодавства, інакше Україна перетвориться на авторитарну державу.

Нагадаємо, 20 серпня генеральний прокурор Ірина Венедіктова оголосила про завершення досудового розслідування за звинуваченням Віктора Медведчука в державній зраді.

31 серпня Медведчуку було вручено нове клопотання про продовження терміну домашнього арешту ще на 2 місяці, так як, на думку прокурора, в ході ознайомлення з матеріалами кримінального провадження політик може їх знищити.

2 вересня Печерський районний суд міста Києва задовольнив клопотання сторони обвинувачення, залишивши Віктора Медведчука під домашнім арештом до 31 жовтня.

Політик підкреслив, що оскільки домагатися правосуддя в Україні немає ніякого сенсу, він відмовляється від подачі апеляції і буде оскаржувати це рішення в міжнародних інстанціях.

"У ситуації, що склалася, в умовах злочинного тиску влади на суд, в черговий раз продовжив мені домашній арешт, я прийняв рішення відмовитися від подачі апеляції і перенести юридичну боротьбу з питання незаконного обрання мені запобіжного заходу в Європейський суд з прав людини, де мої скарги вже прийняті до розгляду. Я твердо переконаний, що ті, хто руйнує систему правосуддя України, ті, хто під тиском влади приймає неправомірні рішення, будуть покарані, оскільки вони руйнують державні інститути і зневажають конституційне право громадян на захист від незаконних дій влади", – сказав Віктор Медведчук.