Бурміч: Жодне звинувачення проти Медведчука не є допустимим до суду

Анатолій Бурміч Фото:"Опозиційна платформа - За життя"

Всі звинувачення і факти у справі проти голови політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктора Медведчука є сумнівними для судового розгляду, проте розгляд апеляції адвокатів лідера опозиції перенесли через те, що судді просто не знають, що їм робити в ситуації, коли влада чинить на них тиск.

Таку думку висловив народний депутат від ОПЗЖ Анатолій Бурміч в ефірі телеканалу "Перший Незалежний".

"Ви знаєте, я був присутній на всіх судових засіданнях, і те, яке ось зараз продовжували, було в Печерському суді, знаменитий суддя Вовк продовжував це. Я хочу підкреслити ще раз, що слідчі жодного нового будь-якого факту не принесли. Більш того, наші адвокати всі ці так звані факти повністю розбили й довели, що вони є неприпустимими до суду і не є фактами, розумієте? Тому наші коли зараз пішли адвокати та Віктор Володимирович в апеляцію, ми не уявляли, чим будуть аргументувати судді, щоб продовжувати все-таки його домашній арешт або взагалі який-небудь розгляд", - зазначив він.

Також Бурміч підкреслив, що прокуратура спочатку надавала суду фальшиві докази провини Віктора Медведчука, проте суд не знає, що робити в умовах, коли навіть на Верховний суд, який визнає дії українського президента Зеленського незаконними, порушують кримінальну справу.

"Я кажу з точки зору все-таки права, що там немає жодного... Я ж кажу, що навіть якщо перший раз там на суд приносили ці фейкові докази, то зараз вже адвокати їх всі розбили. Яким шляхом? Вони у всіх наших експертних інстанціях, такі як КНІСЕ та інші, Харківський інститут експертиз, все розбили, довели, що це є не докази, розумієте? Нічого нового. І, звичайно ж, сьогодні судді не знали, що їм робити, тим більше в умовах, коли йде тиск на суд, ви знаєте, що навіть проти суддів Верховного суду, які визнали указ президента по Тупицькому незаконним, порушили кримінальну справу. Це прецедент, якого, напевно, немає у світі", - додав Анатолій Бурміч.

Раніше стало відомо, що Київський апеляційний суд переніс розгляд апеляції, яку подали адвокати голови політради "Опозиційної платформи - За життя" Віктора Медведчука про скасування продовження домашнього арешту на 30 липня о 10:30.

Нагадаємо, 2 лютого президент Володимир Зеленський підписав указ про застосування санкцій проти телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZIK. Згідно з указом, який набув чинності з моменту підписання, до телеканалів застосовані санкції протягом п'яти років. Це передбачає блокування мовлення всіх трьох телеканалів. 

26 лютого журналісти незаконно закритих президентом Володимиром Зеленським телеканалів об'єдналися і створили новий телеканал – "Перший Незалежний". Засновниками нового медіа стала група журналістів, які раніше працювали на каналах "112 Україна", NewsOne і ZIK. Але буквально через годину після початку мовлення влада незаконно відключила телеканал від ефіру. 

20 лютого президент України Володимир Зеленський підписав указ, яким ввів у дію рішення Ради нацбезпеки і оборони ввести санкції проти 8 осіб - серед них голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктор Медведчук і його дружина Оксана Марченко. 

13 травня в Печерському суді Києва обрали запобіжний захід голові політради партії ОПЗЖ Віктору Медведчуку. 21 травня Київський апеляційний суд залишив у силі цілодобовий домашній арешт для нардепа. 9 липня суд продовжив домашній арешт Віктора Медведчука до 7 вересня. 

Відразу ж після початку засідання адвокати лідера ОПЗЖ заявили про відвід судді Сергію Вовку. Річ у тому, що Вовк вирішив розглядати питання продовження строків досудового розслідування без сторони захисту. Але в підсумку суд відхилив клопотання про відвід судді та прокурора. 

В ОПЗЖ відреагували на це правове свавілля і заявили, що такі дії влади - відверта і цинічна політична розправа над опозиційним політиком, який своєю принциповою позицією розкриває непрофесіоналізм, продажність і антинародний характер влади.

Провідні європейські політики, міжнародні та українські експерти та світові ЗМІ розкритикували указ Зеленського про припинення роботи телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZIK.

За останні чотири місяці світові ЗМІ, європейські політики та експерти опублікували понад 55 тисяч матеріалів, присвячених цькуванню українською владою опозиції та незалежних телеканалів.