Бурміч про судилище над Лесиком: Правоохоронні органи демонструють дикий непрофесіоналізм

Анатолій Бурміч Фото:"Опозиційна платформа - За життя"

Правоохоронні органи у справі народного депутата від "Опозиційної платформи - За життя" Андрія Лесика продемонстрували дикий непрофесіоналізм. Про це журналістам телеканалу "Перший Незалежний" під час перерви судового засідання в Дзержинському районному суді Харкова заявив народний депутат (ОПЗЖ) Анатолій Бурміч.

"Я більше 20 років пропрацював в органах безпеки, зокрема в СБУ, і мене вражає ось цей непрофесіоналізм. Не тільки Служби безпеки, а й прокуратури. Те, що я почув сьогодні, не хочу повторювати, що вже сказали мої товариші, про те, щоб заходити без будь-яких взагалі підстав в лікарню, де людині надають першу невідкладну допомогу, і, як то кажуть, один одного поштовхати і ще скаржитися на це?! За це його (Андрія Лесика, - ред.) хочуть притягнути до кримінальної відповідальності?! Це не те що з якоїсь там, навіть з моральної точки зору офіцера - смішно", - зазначив політик і підкреслив, що "таких нахабних фальсифікацій, бездумних і непрофесійних, ще не зустрічав". 

"Мене це все дуже сильно вражає. Сьогодні, як ви знаєте, в нашій країні проходять реформи правоохоронних органів - реформували і поліцію, і прокуратуру, розвідку, постворювали багато різних органів. І що ми бачимо? Це не реформа. Це - руйнування, якщо ми бачимо такі кричущі факти, які ми чули сьогодні. Не тільки у Андрія Лесика, у Віктора Медведчука, нашого лідера, на судах теж щось подібне. Я не розумію, куди дивиться вище керівництво країни. Такого не повинно бути, таке не може бути, це неприпустимо. Ганьба таким правоохоронним органам, ганьба такій Службі безпеки", - продовжив Бурміч.

При цьому політик також звернув увагу, що сьогодні під час засідання суду якісь люди біля його будівлі кидають петарди, кричать щось, погрожують.

"Що це таке? Це тиск на суд. Це спроби залякати, скажімо так, підозрюваного і нас, депутатів. Слава богу, поліція присутня, вони як би гарантують безпеку, але засідання ще не закінчилося і виїзд безпечний поки не забезпечений. Взагалі наша країна прагне куди? До Європи, до європейських цінностей, як усі проголошують. Так куди ми йдемо? В Європу або в інше місце, схоже на неї тільки зі зворотного боку. Люди, нам треба зупинитися. Нам потрібно прибрати ось цей весь накип, який не властивий нам українцям, будувати міцну правову державу. Тоді нас можуть тільки запросити або прийняти в європейське співтовариство. Тому що права людини, законність, відсутність корупції, правовий рух усіх справ - це є основа основ всього", - зазначив він.

За словами нардепа, про все те, що сталося у справі і в суді над Андрієм Лесиком, далі "Опозиційна платформа - За життя" буде говорити на всіх рівнях.

"Ми будемо говорити скрізь, про це ми будемо писати, про це будемо розповідати і "слугам народу" і керівникам "слуг". Так не можна. Має бути забезпечено тільки правовий рух, правовий розгляд, законність будь-якого порушення або підозри, незалежно від політичних поглядів людини, або скажімо так участі в якихось партійних рухах. А щодо нашого однопартійця, я впевнений, якщо не сьогодні, так завтра, якщо не завтра, то післязавтра - справедливість восторжествує, тому що він абсолютно не винен", - резюмував Бурміч.

Нагадаємо, раніше із заявою щодо суду над народним депутатом Андрієм Лесиком виступили й інші члени "Опозиційної платформи - За життя". У ній зазначається, що суд над керівником фракції ОПЗЖ у Харківській міськраді – яскравий приклад політичних репресій і фальсифікації кримінальних справ проти опозиції.