Бойко: Влада нічого не робить, щоб знизити тарифи для населення

Юрій Бойко Пресслужба "Опозиційної платформи – За життя"

Продаж населенню суміші газу власного видобутку та імпортного за фіксованою ціною дозволить знизити вартість послуг ЖКГ, дасть можливість підтримати збіднілих громадян і уникнути кризи неплатежів. Однак, маючи в руках всі реальні інструменти для зниження ціни газу і комунальних тарифів, влада нічого для цього не робить. Про це в коментарі журналістам заявив співголова "Опозиційної платформи – За життя" Юрій Бойко, передає пресслужба політсили.

"Влада не виконала своєї обіцянки знизити комунальні тарифи, але така можливість досі є. Механізми, які необхідно використовувати, щоб привести ціну газу і тарифи на послуги ЖКГ у відповідність із доходами Українців, – це зниження газовидобувним компаніям плати за користування надрами, скасування ПДВ на газ і встановлення прозорого тарифоутворення за економічно обґрунтованими формулами. Тобто взяти газ власного видобутку, змішати його з імпортним і зробити єдину ціну для населення", - підкреслив політик.

За словами Юрія Бойка, "меморандуми" і спільні заяви Кабміну, мерів і "Нафтогазу" ситуацію з тарифами не вирішили.

"Українські сім'ї отримують платіжки з космічними цінами за газ, тепло, електроенергію, інші комунальні послуги. Скорочується фінансування субсидій, а влада все більше ускладнює їх отримання", – зазначив політик.

Співголова фракції опозиціонерів підкреслив, що підвищувати тарифи – це тупиковий шлях, тому що люди вже зараз не в змозі їх оплачувати, а далі це просто може призвести до колапсу в комунальній та енергетичній сферах.

"Борги за спожиті комунальні послуги становлять близько 80 млрд грн. І, заявляючи про плани підвищити вартість кіловата електроенергії до 3-4 гривень, влада повинна розуміти, що це спровокує ще більшу кризу неплатежів, яка завершиться колапсом і в комунальній сфері, і в енергетиків. ОПЗЖ наполягає на поверненні пільгового тарифу на електроенергію та встановленні мораторію на підвищення тарифів. Відповідні законопроєкти ми зареєстрували у Верховній Раді. Їх потрібно вносити до порядку денного і приймати", - резюмував Юрій Бойко.