Бойко: Тарифи можна знизити, якщо газ внутрішнього видобутку продавати населенню за справедливою ціною

Юрій Бойко Пресслужба "Опозиційної платформи – За життя"

Газ вітчизняного видобутку, який йде на потреби населення, не повинен продаватися за ціною імпортного. Однак уряд не збирається знижувати тарифи, продовжуючи затягувати тарифний зашморг на шиях людей. Про це Співголова фракції ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ Юрій Бойко заявив журналістам у Верховній Раді в п'ятницю, 18 червня, передає пресслужба політсили.

Він зазначив, що, попри величезні борги населення за послуги ЖКГ, які становлять близько 75 млрд грн, влада навіть не думає знижувати тарифи. "За собівартості українського газу в 3000 грн його продають людям по 7000 і вище. Скасовано пільговий тариф на електроенергію, що особливо сильно вдарило по соціально незахищених громадянах", – сказав Юрій Бойко.

Парламентарій наголосив, що знизити вартість газу для населення можна. Для цього потрібно сформувати єдину ціну, змішавши вітчизняний та імпортний газ. "Необхідно взяти газ власного видобутку, змішати його з імпортними та зробити єдину ціну для населення. Також знизити газовидобувним компаніям плату за користування надрами, скасувати ПДВ на газ. Це забезпечить прозоре тарифоутворення за економічно обґрунтованими формулами", – зазначив Співголова фракції опозиціонерів.

Політик підкреслив, що бездумна тарифна політика нинішньої влади веде лише до посилення кризи неплатежів, що загрожує стабільності роботи системи ЖКГ. "Постійне зростання тарифів, які є просто непосильними для людей, веде до накопичення боргів. Це загрожує колапсом і в комунальній сфері, і в енергетиків. ОПЗЖ вимагає встановити мораторій на підвищення тарифів. Відповідні законопроєкти зареєстровані нами у Верховній Раді, і ми закликаємо парламент їх підтримати. Тарифному знущанню з людей має бути покладено край", – резюмував Юрій Бойко.