Більшість українців знають про причетність президента Зеленського до створення мінімум 10 офшорних компаній, - соцопитування

Офшори_1
Фото з відкритих джерел

Більшість українців знають про те, що президент України Володимир Зеленський і його найближче оточення, зокрема, нинішній глава СБУ Іван Баканов і перший помічник президента Сергій Шефір, причетні до створення офшорів, які брали участь у тіньових операціях з мінімізації податків і відмивання грошей (так звані документи Pandora Papers). Про це свідчать результати соціологічного опитування, проведеного ГО "Інститут соціології громадянського суспільства" в період з 15 по 20 жовтня 2021 року на замовлення американської компанії West Market Industrial LLC (США).

Так, 65,2% опитаних заявили, що знають про причетність президента України Володимира Зеленського до створення мережі з мінімум 10-и офшорних компаній, через які український держбюджет недоотримав значні податкові відрахування від діяльності "Кварталу 95" та інших компаній. 

Офшори_2
Фото з відкритих джерел

При цьому 38,6% респондентів підкреслили, що знають про причетність до створення офшорних компаній осіб з найближчого оточення Зеленського, зокрема, глави СБУ Івана Баканова і першого помічника президента Сергія Шефіра.

Офшори_3
Фото з відкритих джерел

Трохи менше половини опитаних - 40,7% заявили, що знають, що найближче оточення Зеленського, використовуючи офшорні компанії, купувало квартири в центрі Лондона. Зокрема, Сергій Шефір - дві квартири за 2,28 мільйона і 3,5 мільйона доларів відповідно, Андрій Яковлєв – квартиру за 2,3 мільйона доларів.

Офшори_4
Фото з відкритих джерел

Також 62,1% респондентів відповіли ствердно на питання щодо того, чи можуть офшорні компанії, створені за участю Володимира Зеленського, бути причетними до виведення 41 мільйона доларів з "ПриватБанку".

Офшори_5
Фото з відкритих джерел

Варто відзначити, що 63,7% опитаних підкреслили, що будуть уважно стежити за розвитком ситуації навколо офшорних компаній, до створення яких причетний президент України Володимир Зеленський і його найближче оточення (Іван Баканов і Сергій Шефір).

Офшори_6
Фото з відкритих джерел

Опитування проведено ГО "Інститут соціології громадянського суспільства" в період з 15 по 20 жовтня 2021 року на замовлення американської компанії West Market Industrial LLC (США). Всього опитано 3,006 респондентів методом CATI (computer-assisted telephone interviews – телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера).

Аудиторія - населення віком від 18 років у всіх областях України, крім тимчасово неконтрольованих територій Донецької та Луганської областей, і Криму. Помилка репрезентативності дослідження не перевищує 2,8%.