Більше ніяких паперів: ВРУ ухвалила за основу законопроєкт щодо режиму paperless

Верховна Рада України Фото з відкритих джерел

Документ підтримали 325 депутатів

На засіданні 17 червня Верховна Рада прийняла за основу законопроєкт №5495 "Про особливості надання електронних публічних послуг". Про це повідомляє пресслужба парламенту

Згідно з повідомленням, метою законопроєкту є законодавче визначення правових засад реалізації прав, свобод і законних інтересів фізичних та юридичних осіб у сфері надання електронних публічних послуг, а також особливостей їх надання.

Як зазначається, проєкт закону передбачає:

  • цифровізацію всіх публічних послуг;
  • якщо закон для отримання послуги вимагає подання документів та/або інформації, що міститься в національних електронних інформаційних ресурсах, такі документи/інформація не подаються, а надавач послуги самостійно отримує таку інформацію;
  • що можуть існувати випадки, у яких суб’єкт надання послуги не може надавати електронні публічні послуги; перелік таких випадків затверджує Кабінет Міністрів України.

Новини за темою: Е-трудові замість паперових: Як тепер призначатимуть пенсії

Також документ пропонує ввести нові терміни, такі як "електронна публічна послуга", "автоматичний режим надання електронної публічної послуги", "комплексна електронна публічна послуга", "система електронної взаємодії електронних ресурсів", "публічна послуга", інших термінів, пов’язаних із наданням (отриманням) електронних публічних послуг, а також встановлюються особливості їх надання.

Окрім цього, законопроєктом пропонується внести зміни до Закону України "Про адміністративні послуги", необхідні для врегулювання питань, пов’язаних із наданням публічних послуг в електронній формі.

Новини за темою: Із 1 червня в Україні почнуть тестувати електронні лікарняні

Нагадаємо, раніше Верховна Рада ухвалила закон щодо збільшення фінансування судів до 742-х мільйонів гривень.