Білорусь направила Україні ноту протесту через припинення авіасполучення

Фото з відкритих джерел

Там рішення призупинити авіасполучення між країнами називають необґрунтованим

Посольство Білорусі в Україні направило Міністерству закордонних справ ноту протесту через припинення авіасполучення з 26 травня. Про це йдеться у заяві посольства.

У ноті зазначено, що білоруська сторона "з подивом" сприйняла рішення української сторони припинити авіасполучення. Білоруські дипломати називають це рішення "нічим не обґрунтованим, яке виглядає особливо абсурдним".

У посольстві скаржаться, що Україна ухвалила це рішення через загрозу для іноземних громадян, але сама не може забезпечити безпеку посольства. Ймовірно, ідеться про інцидент 22 травня — тоді у Києві затримали білоруса, який хотів перекинути мішок з гноєм до посольства.

Новини за темою: У редакцію Nexta після затримання Протасевича почали надходити погрози

Білоруські дипломати також вирішили нагадати, скільки через їхні пункти пропуску вʼїхало до України українців та скільки авіакомпанія "Белавіа" заплатила українській стороні за польоти на регулярних рейсах та за обслуговування в аеропортах України ($14 млн).

Рішення України називають "авіаційною блокадою", мета якої — завдати збитків авіаційній галузі Білорусі. Перед цим глава МЗС Дмитро Кулеба заявив, що заборона європейським авіакомпаніям літати через Білорусь може збільшити прибутки України — адже вони платитимуть за транзит.

У посольстві сподіваються, що українська сторона повернеться "у русло шанобливих і відповідальних взаємин".

Новини за темою: У МЗС Польщі заявили, що Протасевич записав відео в Мінську після тортур

Раніше повідомлялося, що Кабінет міністрів України із середи заборонив польоти у повітряному просторі Білорусі