Байден оголосив про закінчення ери війн

Джо Байден
Президент США Джо Байден Фото з відкритих джерел

За його словами, країни світу повинні співпрацювати як ніколи, щоб протистояти глобальним викликам

Президент Сполучених Штатів Джозеф Байден 21 вересня під час виступу на сесії Генасамблеї ООН оголосив про закінчення "ери війн" і початок "епохи безперервної дипломатії". Про це повідомляє Reuters.

Звертаючись до Генасамблеї, президент США наголосив, що країни світу повинні співпрацювати як ніколи, щоб протистояти глобальним викликам.

"Ми завершили двадцятирічний (період) конфлікту в Афганістані і, закінчивши цю еру безперервної війни, ми починаємо нову еру – безперервної дипломатії", – сказав Байден.

Він заявив, що має намір використовувати багатосторонні інститути для розв'язання міжнародних проблем, зокрема – проблем Індо-Тихоокеанського регіону.

Новини за темою: Генасамблея ООН розгляне питання тимчасово окупованих територій України

Глава Білого дому сказав, що військова міць США є інструментом, до якого слід звертатися лише у крайньому разі.

Він підкреслив, що США протистоятимуть спробам сильних держав домінувати над слабшими. За словами Байдена, США готові взаємодіяти з будь-якою країною, яка має миролюбні цілі.

Президент США заявив, що країна незабаром оголосить про додаткові зобов'язання щодо боротьби з пандемією COVID-19. Він також зазначив, що має намір працювати разом з Конгресом, щоб подвоїти фінансування міжнародних програм допомоги країнам, що розвиваються, спрямованої на боротьбу із кліматичними змінами.

Новини за темою: Байден збере у вересні саміт лідерів "четвірки"

Як повідомлялося раніше, президент України Володимир Зеленський в рамках участі в 76-й сесії Генеральній асамблеї Організації Об'єднаних Націй виступить із промовою у другій половині середи.