Новини » Політика Читать эту новость на русском

Азійські ЗМІ цитують Медведчука: Режим Зеленського може зносити пам'ятники дружбі з Росією, але ніколи не розділить народи

медведчук_1
Голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктор Медведчук під час брифінгу 20.07.21 112ua.tv

Народи Росії й України ніколи не можуть бути розділені, і тому вони ніколи не будуть конфліктувати, попри зусилля влади Зеленського в Києві розпалити "етнічну ненависть", заявив лідер української опозиції Віктор Медведчук. Таку заяву політик, як пишуть азійські ЗМІ, зробив після знесення українською владою Київського пам'ятника дружби з Москвою.

"Демонтаж пам'ятного знаку в пам'ять про дружбу між Києвом і Москвою є ще одним свідченням некомпетентності української влади, оскільки вони продовжують спроби розпалювати міжетнічну ненависть і маніпулювати історичними фактами", – цитує Медведчука Emeatribune.

Політик підкреслив, що "русофобська влада" ніколи не зможе протиставити два народи один одному.

Індійський сайт Hummingzone нагадує, що Медведчук очолює друге за значущістю об'єднання в українському парламенті – "Опозиційну платформу – За життя" і в цей час знаходиться під домашнім арештом. Політик стверджує, що його арешт пов'язаний із визнанням, що зростає, його рейтингів в опитуваннях, які дають йому велику підтримку на сході та півдні країни. Партія виступає за зміну курсу влади після Майдану 2014 року і прагне до примирення з Москвою. Видання підкреслює, що знесення пам'ятника дружбі Києва і Москви – це частина української манери переписувати історичне минуле та перетворювати націю в антиросійське утворення.

"У цьому суть нинішньої тоталітарної політики України, яку влада намагається нав'язати всім", – зазначив Медведчук.

Раніше політик зазначав, що розбіжності між українцями та росіянами "рано чи пізно зникнуть".

"Дійсно, існують певні протиріччя щодо національних особливостей цих народів", – зазначив він. "Але ці народи ніколи не можуть бути ворожими. Я впевнений, що і російський, і український народи залишаться, як і білоруський народ, братніми народами, слов'янськими народами", – заявив Медведчук.

Нагадаємо, 2 лютого президент Володимир Зеленський підписав указ про застосування санкцій проти телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZIK. Згідно з указом, який набув чинності з моменту підписання, до телеканалів застосовані санкції протягом п'яти років. Це передбачає блокування мовлення всіх трьох телеканалів.

26 лютого журналісти незаконно закритих президентом Володимиром Зеленським телеканалів об'єдналися і створили новий телеканал – "Перший Незалежний". Засновниками нового медіа стала група журналістів, які раніше працювали на каналах "112 Україна", NewsOne і ZIK. Але буквально через годину після початку мовлення влада незаконно відключила телеканал від ефіру.

20 лютого президент України Володимир Зеленський підписав указ, яким ввів у дію рішення Ради нацбезпеки і оборони запровадити санкції проти 8 осіб – серед них голова політради партії "Опозиційна платформа – За життя" Віктор Медведчук та його дружина Оксана Марченко.

13 травня в Печерському суді Києва обрали запобіжний захід голові політради партії ОПЗЖ Віктору Медведчуку. 21 травня Київський апеляційний суд залишив у силі цілодобовий домашній арешт для нардепа. 9 липня суд продовжив домашній арешт Віктора Медведчука до 7 вересня. Відразу ж після початку засідання адвокати лідера ОПЗЖ заявили про відвід судді Сергію Вовку. Річ у тому, що Вовк вирішив розглядати питання продовження строків досудового розслідування без сторони захисту. Але в підсумку суд відхилив клопотання про відвід судді та прокурора. 30 липня Київський апеляційний суд відмовив адвокатам голови політради "Опозиційної платформи – За життя" Віктора Медведчука в задоволенні апеляції щодо продовження термінів домашнього арешту політика до 7 вересня. В ході судового засідання 2 вересня Печерський районний суд прийняв рішення про продовження термінів ув'язнення у вигляді домашнього арешту ще на 2 місяці, до 31 жовтня.

В ОПЗЖ відреагували на це правове свавілля і заявили, що такі дії влади – відверта і цинічна політична розправа над опозиційним політиком, який своєю принциповою позицією розкриває непрофесіоналізм, продажність і антинародний характер влади.

Коментуючи ситуацію, Віктор Медведчук підкреслив його адвокати повністю готові до процесу оскарження запобіжного заходу й у них є докази, які спростовують звинувачення прокуратури та доводять незаконність застосування до нього домашнього арешту.

Так, стороною захисту була подана апеляція на рішення Печерського районного суду Києва про продовження запобіжного заходу політику. Однак 30 липня Київський апеляційний суд відхилив її, попри розгром усіх доводів обвинувачення.

Провідні європейські політики, міжнародні та українські експерти та світові ЗМІ розкритикували указ Зеленського про припинення роботи телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZIK.

За останні місяці світові ЗМІ, європейські політики та експерти опублікували понад 82,5 тисячі матеріалів, присвячених цькуванню українською владою опозиції та незалежних телеканалів.