Аваков і Разумков дали свідчення про незаконність санкцій РНБО проти громадян України

Дмитро Разумков
Дмитро Разумков Пресслужба Верховної Ради

Колишній міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков і ексспікер Верховної Ради Дмитро Разумков назвали введення санкцій Радою національної безпеки і оборони (РНБО) проти громадян України незаконними, а також визнали, що Раднацбез приймає рішення про введення обмежувальних заходів без обговорення і вивчення причин. Їхні свідчення будуть долучені до матеріалів судового процесу щодо оскарження Указу президента про введення в дію рішення РНБО про введення санкцій.

Про це повідомило інтернет-видання Страна.ua.

Аваков і Разумков написали про незаконність санкцій у відповідях на запит адвоката одного з учасників санкційного списку Сіяра Куршутова (санкції РНБО проти нього були введені як проти "контрабандиста" в квітні 2021 року).

У своїй відповіді Разумков і Аваков зазначають, що вони були присутні на засіданні РНБО 14 квітня, коли проти Куршутова вводилися санкції.

"Одночасно з цим вважаю, що накладення санкцій на громадян України не узгоджується з чинним Законом України "Про санкції", - написав Разумков, про це ж у своїй відповіді говорить і Аваков.

Також ексспікер і колишній міністр внутрішніх справ заявили, що інформація, що обговорювалася на засіданні РНБО при прийнятті згаданого рішення не є державною таємницею і не є такою, яка підлягає обмеженню до неї доступу.

Зазначимо, що це перший прецедент, коли учасники засідань РНБО дали свідчення в рамках судового процесу щодо оскарження Указу президента.