Аргумент влади щодо неможливості проведення виборів на Донбасі через небезпеку для місії ОБСЄ – по-дитячому смішний, – політолог Лазарєв

Олександр Лазарєв
Олександр Лазарєв Фото з відкритих джерел

І на Заході він також не буде сприйнятий

Аргумент чинної влади про те, що вибори на Донбасі не відбулися, бо не змогли убезпечити місію ОБСЄ, чесно кажучи, по-дитячому смішний.  

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту "Чудова четвірка" на телеканалі ZIK під час включення заявив політолог Олександр Лазарєв.

Експерт наголосив: скасувавши вибори на Донбасі, влада позбавила громадян України першочергового конституційного права обирати та бути обраним. А аргументи, які наводить влада, за словами Лазарєва, абсурдні.

"Аргументація того, що вони не могли забезпечити безпеку для місії ОБСЄ, вибачте мені, але місія ОБСЄ знаходиться і на непідконтрольній території. Вона моніторить, хто веде обстріли, хто не веде, дають потім свої експертні висновки. То як, там можна забезпечити, а на підконтрольній Україні території не можна? Скажіть, що трохи абсурдно звучить. Тому цей аргумент нашої влади про те, що вибори на Донбасі не відбулися, бо не змогли забезпечити безпеку для місії ОБСЄ, чесно кажучи, він по-дитячому смішний. І на Заході він також не буде сприйнятий", – сказав Олександр Лазарєв.

На його думку, навіть під тиском іноземних послів влада України не буде проводити вибори на підконтрольній частині Донбасу.

"Мені здається, що посли G7 зробили таку суто декларативну заяву, тому що факт злочину очевидний і не відреагувати на нього не можна. Але я думаю, що вони не будуть тиснути на владу, якось домовляться", – зауважив Лазарєв.

Окрім цього він додав, що влада скасувала вибори на Донбасі і з тієї причини, що вона контролює там "потоки", які раніше контролював Порошенко.

"Влада боялася приходу туди опозиційних політичних сил, які ці потоки "оголять" і покажуть всьому українському народу та міжнародній спільноті. Тоді у влади почнуться серйозні проблеми. Тому їм не вигідно зараз це робити", – прокоментував Олександр Лазарєв.

Новини за темою: Скасування виборів на Донбасі через неможливість гарантування безпеки – це вирок чинній владі, – політолог

Нагадаємо, 25 жовтня в Україні відбулися чергові місцеві вибори.

Однак зробити свій вибір не змогли жителі підконтрольних Україні територій Донецької та Луганської областей.

У Центральній виборчій комісії пояснили рішення не проводити місцеві вибори на Донбасі та назвали умови, за яких голосування на територіях Донецької та Луганської областей може відбутися. 

Своєю чергою співголова "Опозиційної платформи – За життя", народний депутат Юрій Бойко заявив, що чинна українська влада скасувала місцеві вибори в Луганській та Донецькій областях через страх зазнати поразки.