Американські ЗМІ про закриття NewsOne, "112 Україна" і ZIK: Дії Зеленського - провокаційні і недалекоглядні

Фото з відкритих джерел

Дії президента України Володимира Зеленського відносно закриття трьох опозиційних телеканалів NewsOne, "112 Україна" і ZIK - провокаційні і недалекоглядні. Про це повідомляє US-Russia Fccord.

"Раніше цього року Зеленський закрив три українських новинних телеканали - NewsOne, "112 Україна" і ZIK, звинувативши їх у поширенні "пропаганди, що фінансується Кремлем". Дії Зеленського, який сам є ветераном мовних ЗМІ (раніше він був актором-коміком, - ред.), напевно, на перший погляд, можуть здатися багато в чому символічними. Насправді вони є одночасно і провокаційними, і недалекоглядними", - йдеться у публікації.

Американські ЗМІ відзначають, що однією з причин закриття стало те, що три канали пов'язані з головою політради партії "Опозиційна платформа – За життя", народним депутатом Віктором Медведчуком, який є другом президента РФ Володимира Путіна.

"По-перше, слід зазначити, що ці три канали в принципі пов'язані з Віктором Медведчуком, другом президента Росії Путіна. Швидше за все, це і було однією з причин рішення Зеленського. Сам Медведчук піддає критиці Зеленського і його адміністрацію, хоча ці засоби масової інформації намагалися не переходити на особистості. Вони робили акцент на трьох основних темах: позначення статусу триваючого конфлікту на сході України як "громадянської війни", підтримка більшістю громадян Криму анексії півострова Росією в 2014 році і рішуча пропаганда відновлення відносин і торгівлі між Україною і Росією. Перші дві з цих тем явно відповідаю дійсності, а третя, безумовно, обґрунтована, оскільки в довгостроковій перспективі це взаємовигідно для України і Росії. Можливо, це спонукало одного з ключових союзників Зеленського, спікера Верховної Ради Разумкова, виступити проти дій президента щодо телеканалів", - зазначає видання.

Як відомо, Дмитро Разумков заявив, що "санкції проти телевізійних каналів — це погано, незалежно від того, чиї вони".

Нагадаємо, 2 лютого президент Володимир Зеленський підписав указ про застосування санкцій проти телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZIK. Згідно з указом, який набув чинності з моменту підписання, до телеканалів застосовані санкції протягом п'яти років. Це передбачає блокування мовлення всіх трьох телеканалів.

26 лютого журналісти незаконно закритих президентом Володимиром Зеленським телеканалів об'єдналися і створили новий телеканал – "Перший Незалежний". Засновниками нового медіа стала група журналістів, які раніше працювали на каналах "112 Україна", NewsOne і ZIK. Але буквально через годину після початку мовлення влада незаконно відключила телеканал від ефіру.

20 лютого президент України Володимир Зеленський підписав указ, яким ввів у дію рішення Ради нацбезпеки і оборони запровадити санкції проти 8 осіб – серед них голова політради партії "Опозиційна платформа – За життя" Віктор Медведчук та його дружина Оксана Марченко.

13 травня в Печерському суді Києва обрали запобіжний захід голові політради партії ОПЗЖ Віктору Медведчуку. 21 травня Київський апеляційний суд залишив у силі цілодобовий домашній арешт для нардепа. 9 липня суд продовжив домашній арешт Віктора Медведчука до 7 вересня. Відразу ж після початку засідання адвокати лідера ОПЗЖ заявили про відвід судді Сергію Вовку. Річ у тому, що Вовк вирішив розглядати питання продовження строків досудового розслідування без сторони захисту. Але в підсумку суд відхилив клопотання про відвід судді та прокурора. 30 липня Київський апеляційний суд відмовив адвокатам голови політради "Опозиційної платформи – За життя" Віктора Медведчука в задоволенні апеляції щодо продовження термінів домашнього арешту політика до 7 вересня.

20 серпня генеральний прокурор Ірина Венедіктова оголосила про завершення досудового розслідування за звинуваченням Віктора Медведчука в державній зраді.

31 серпня Медведчуку було вручено нове клопотання про продовження терміну домашнього арешту ще на два місяці, оскільки, на думку прокурора, в ході ознайомлення з матеріалами кримінального провадження політик може їх знищити.

2 вересня Печерський районний суд міста Києва задовольнив клопотання сторони обвинувачення, залишивши Віктора Медведчука під домашнім арештом до 31 жовтня.

Політик підкреслив, що, оскільки домагатися правосуддя в Україні немає ніякого сенсу, він відмовляється від подачі апеляції та буде оскаржувати це рішення в міжнародних інстанціях.

Віктор Медведчук підкреслив, що його адвокати повністю готові до процесу оскарження запобіжного заходу й у них є докази, які спростовують звинувачення прокуратури та доводять незаконність застосування до нього домашнього арешту.

Провідні європейські політики, міжнародні та українські експерти та світові ЗМІ розкритикували указ Зеленського про припинення роботи телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZIK.

За вісім місяців закордонні ЗМІ опублікували понад 82,5 тисячі публікацій, присвячених цькуванню українською владою опозиції та незалежних телеканалів.