У Луцьку курсуватиме перший в Україні тролейбус із системою знезараження повітря

Пристрої розробили на луцькому заводі "Богдан"

У Луцьку незабаром буде курсувати тролейбус, салон якого оснащений системою знезараження повітря та поверхонь - бактерицидними опромінювачами. Про це повідомляє виробник - корпорація "Богдан"

Згідно з повідомленням, у жовтні минулого року луцький автозавод "Богдан" отримав патент №144745 на корисну модель "Спосіб очищення та знезараження поверхонь і повітря салонів транспортних засобів".

Як зазначається, суть цього способу полягає у встановленні в транспортних засобах бактерицидних опромінювачів двох типів. Першим таким тролейбусом став "Богдан Т70117" для Луцька. Зокрема, в салоні встановлені два бактерицидні опромінювачі та два бактерицидні опромінювачі-рециркулятори.

Новини за темою: У Франції створили маску, що знищує віруси

За словами виробника, опромінювач-рециркулятор бактерицидний – це пристрій закритого типу, який може використовуватися постійно під час руху тролейбуса, незалежно від присутності чи відсутності пасажирів в салоні. Він є абсолютно безпечним і не потребує провітрювання приміщення салону транспортного засобу.

Щодо опромінювача бактерицидного, то це пристрій відкритого типу, який призначений для кварцування салону прямими ультрафіолетовими променями. Використання цього виду знезараження можливе лише за відсутності людей в салоні, наприклад на кінцевих зупинках. Застосування безозонових ламп не вимагає додаткових витрат часу на провітрювання салону після кварцування.

Новини за темою: Вчені створили сервіс, який оцінює стан легенів у COVID-хворих за 10 хвилин

Нагадаємо, нещодавно стало відомо, що українські вчені створили перший у світі електромобіль-амфібію для військових Storm.