Звернення колективу "112 Україна", NewsOne і ZIK у головний офіс YouTube

Фото з відкритих джерел

Колектив телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZIK висловлює подяку головному офісу відеохостингу YouTube за рішення не закривати наші канали, а обмежитися їхнім блокуванням на території України. Ми усвідомлюємо, що Ваше рішення – це необхідність підкорятися владі, і ми вважаємо перемогою, що у громадян України збереглася можливість за допомогою, зокрема, інструментів YouTube без використання додаткового програмного забезпечення дивитися наші телеканали, попри те, що таке обмеження свободи слова болісно для України та її громадян.

Влада почала хвилю жорстких репресій проти інакомислення. Але попри блокування з боку української влади та кампанію ненависті до нас і наших співробітників із боку прихильників влади, YouTube-канал "112 Україна" досяг показника в 1 мільйон підписників! Ось посилання на наш канал, де ви також можете впевнитися в тому, як українські глядачі нас підтримують.

Хочемо звернути увагу, що завдяки вашій позиції наші канали продовжують бути в лідерах українського медіаринку.

Всі незаконні рішення, ухвалені чинною владою як спроба ввести цензуру й закрити рот неугодним ЗМІ, які стали підставою для блокування наших каналів на території України, у цей момент оскаржуються в суді та неодмінно будуть скасовані. Ба більше, укази президента Зеленського викликали гостру критику не тільки з боку Європейського Співтовариства, а й ООН, яка у своєму звіті Моніторингової місії з прав людини підкреслила, що закриття каналів суперечить міжнародним стандартам у галузі прав людини. Ми хочемо процитувати повністю текст зі звіту Управління Верховного комісара ООН з прав людини "Огляд ситуації у сфері прав людини в Україні":

"2 лютого Президент України підписав указ про введення в дію рішення Ради національної безпеки та оборони про накладення санкцій на Тараса Козака й вісім його компаній, що призвело до закриття трьох телеканалів ("112 Україна", NewsOne і ZIK). Це рішення суперечить міжнародним стандартам у галузі прав людини, оскільки йому не вистачає обґрунтування необхідності та пропорційності й воно не було прийнято незалежним органом".

Зазначений звіт увійде до доказової бази наших юристів щодо оскарження незаконних рішень української влади.

Ми сподіваємося, що головний офіс YouTube підтримує основні принципи демократії та виступає проти цензури.

Тому віримо, що наше мовлення повернеться на майданчики відеохостингу ще до офіційного рішення суду.