ЗСУ взяли на озброєння систему залпового вогню "Верба"

Система залпового вогню БМ-21У "Град" – ДКР "Верба/1" Укроборонпром

Цифрові системи "Верби" дозволяють екіпажу керувати вогнем, вести прицілювання та перезаряджання в автоматичному режимі

Збройні сили України взяли на озброєння модернізовану реактивну систему залпового вогню БМ-21У "Град" – ДКР "Верба/1". Про це повідомляє пресслужба "Укроборонпрому".

Як зазначається, цифрові системи "Верби" дозволяють екіпажу керувати вогнем, вести прицілювання та перезаряджання в автоматичному режимі.

Боєкомплект системи складається з 40-ка 122-мм реактивних снарядів, які здатні вражати цілі на відстані до 40 км. При тому перезарядка повного пакета займає лише 5 хвилин.

Завдяки електроніці час на підготовку залпу вдалося скоротити у 5 разів. Нова система стабілізації платформи значно підвищила точність вогню. Також техніка оснащена сучасними системами цифрового зв’язку.

Новини за темою: На озброєння ЗСУ прийнято станцію виявлення "Фенікс-1"

Нагадаємо, Сполучені Штати Америки можуть продати або передати Україні компоненти системи протиракетної оборони "Залізний купол". Однак, директор програми досліджень Росії в корпорації CNA Майкл Кофман вважає, що система може бути неефективна в Україні. За його словами, ця система буде дуже швидко збита російськими ракетними системами залпового вогню.