Жив за часів вікінгів та мая: Учені визначили вік кита, якого знайшли в Антарктиді

Скелет кита в Антарктиді біля української станції "Академік Вернадський" Національний антарктичний центр

Також науковці з'ясували, до якого виду належав цей кит

Вчені визначили, що вік кита, скелет якого українські полярники знайшли неподалік станції "Академік Вернадський" в Антарктиді, становить 1350 років. Про це повідомляє пресслужба Національного антарктичного наукового центру (НАНЦ) у Facebook.

"Нарешті вчені НАНЦ отримали результати радіовуглецевого аналізу зразків, зробленого в лабораторії у Познані, Польща. Завдяки цьому дослідженню було визначено вік залишків кита: він становить 1350 років (плюс/мінус 30 років). Тільки уявіть: це означає, що він помер у сьомому столітті, в епоху вікінгів та цивілізації мая, за три сторіччя до княгині Ольги і князя Володимира", - йдеться у повідомленні.

Також науковці з'ясували, що це синій кит – найбільший кит і взагалі тварина в світі. За довжиною щелепи встановлено, що цей кит був завдовжки щонайменше 26 метрів. Він належав до південного (антарктичного) підвиду – це найбільший підвид серед синіх китів.

"Це відкриття має надзвичайне значення, оскільки загалом у музеях світу є лише кілька десятків скелетів синіх китів, і більшість із них належать іншому підвиду. Унаслідок китобійного промислу до 1960-х синій кит був практично повністю винищений. З 1963 року вид перебуває під охороною, але через незаконний (зокрема, радянський та японський) промисел відновлення популяції не відбувалося. На середину 1980-х, за даними міжнародної китобійної комісії, в світі залишалося не більше 200-1400 особин", - додали в НАНЦ.

До слова, наступні дослідження решток кита включатимуть генетичний аналіз, що дозволить знайти нові відомості про еволюцію синіх китів і демографію їхніх давніх, нині знищених стад.

Новини за темою: В Антарктиді знайшли невідомих науці тварин

Нагадаємо, у травні цього року українські полярники з антарктичної станції "Академік Вернадський" відібрали зразки скелета і тканин кита, останки якого "пам'ятають ще зимівники першої експедиції (1996—97 роки)". Зокрема, біологи відібрали зразки м’яких тканин, щоб провести радіовуглецевий аналіз, який дозволить встановити вік тварини, а аналіз білків — його вид.