Журналісти незаконно закритих ЗМІ передали звернення голові Комітету ВРУ з питань свободи слова Шуфричу з проханням про захист

Перший Незалежний

Колектив телеканалу "Перший Незалежний" передав голові Комітету Верховної Ради України з питань свободи слова Нестору Шуфричу лист, в якому журналісти звернулися до депутата з проханням взяти під захист телеканал і дати можливість виконувати свою роботу.

Колектив телеканалу хоче виконувати свою роботу, реалізовувати право на свободу слова і доносити до своїх глядачів об'єктивну інформацію, але українська влада, грубо порушуючи верховенство права, раз по раз відбирає у журналістів можливість це робити.

Наводимо повністю текст листа

Шановний Несторе Івановичу!

Команда телеканалу "Перший Незалежний" ніколи не залежала від думки влади або груп впливу. Протягом усього періоду нашої діяльності ми щодня якісно і планомірно виконуємо свою роботу для того, щоб реалізовувати право українців на доступ до інформації.

На жаль, в сучасній Україні журналістам неможливо реалізувати своє право на професію, а громадянам – на отримання чесної та об'єднання єктивної інформації. Виною тому - влада, що зневажає закони і Конституцію, закриває по дзвінку неугодні ЗМІ.

У лютому 2021 року, грубо порушивши принцип верховенства права, у позасудовому порядку (через рішення Ради національної безпеки і оборони, хоча позбавлення ліцензій ЗМІ можливе тільки за рішенням суду), українська влада заборонила трансляцію трьох провідних інформаційних телевізійних каналів - "112 Україна", NewsOne і ZІK. Надалі, звичайним листом заступника Голови СБУ і, знову ж таки, без суду, влада злочинно вивела з ефіру телеканал "Перший Незалежний", який об єднав журналістів трьох закритих каналів, припинивши його мовлення вже через годину після початку трансляції.

Але ми не здалися і продовжуємо виконувати свою роботу. У нас є своя аудиторія, яка дивуватися нас, незважаючи на огорожі, в YouTube, Facebook і Telegram.

Наш колектив володіє всіма необхідними професійними навичками для донесення часнику та об'єктивної інформації до громадян України. Але влада позбавила нас можливості транслювати нашу позицію в телевізійному ефірі, намагається заблокувати нас в інтернеті, всіляко заважає нашій діяльності.

Ми звертаємося до вас, як до голови комітету Верховної Ради України з питань свободи слова, і як до успішного українського підприємця, що добре знає про труднощі, які виникають при наявності своєї справи, з проханням взяти під свій захист наш телеканал, надати нам можливість робити свою справу. Ми даємо в ефір не те, що хочеться Банковій, а ті, що чекає від журналістів український народ – правду про стан справ у країні.

Сьогодні від нашої спільної діяльності залежить свобода слова в країні.

Тільки разом ми поборемо диктатуру.

З повагою,

Колектив телеканалу "Перший Незалежний".

Напередодні журналісти незаконно закритих українських ЗМІ направили звернення до французького міністра у справах Європи і закордонних справ, дипломатичного радника президента Франції Еммануеля Бонна, директорові з питань ООН і міжнародних правозахисних організацій в міністерстві Європи та закордонних справ Франції Фаб'єну Пенону, директорові з питань Європейського Союзу в Міністерстві Європи та закордонних справ Франції П'єру Сеттону, депутату і голові групи дружби Франція - Україна у Національних Зборах Валерії Фор-Мунтян, президенту "Репортери без кордонів" П'єру Аскі, голові відділення Франції в Асоціації європейських журналістів Веронік Оже, а також багатьом іншим дипломатам.

До слова, це не перший лист і не перший мітинг, якими журналісти незаконно закритих телеканалів "112 Україна", NewsOne, ZIK і "Перший Незалежний" закликають міжнародну спільноту звернути увагу на проблему зі свободою слова в Україні.

Раніше колективи співробітників незаконно закритих українською владою телеканалів і сайтів написали листа державному секретарю США Ентоні Блінкену щодо запровадження тотальної цензури та серйозної загрози свободі інформації в Україні.

Також вони зустрілися з секретарем Сенату, віцепрезидентом Комітету закордонних справ, оборони і збройних сил Жоелем Герріо і віцепрезидентом Комісії з конституційного законодавства, загального виборчого права, регламенту і загального управління Сенату Франції Наталі Гуле і поінформували сенаторів про катастрофічну ситуацію зі свободою слова в Україні.

До цього було звернення до Управління Верховного комісара ООН з прав людини з проханням приділити увагу проблемі знищення свободи слова в Україні і вплинути на українську владу в цілому і президента Зеленського зокрема.

У кінці серпня журналісти незаконно закритих медіа "112 Україна", NewsOne, ZiK, "Перший Незалежный", КРТ, "Страна.ua", Sharij.net провели великий мітинг біля стін посольства США в Києві, під час якого передали лист про незаконні дії влади в особі президента України Володимира Зеленського, а також закликали президента США Джо Байдена порушити проблему знищення Зеленським свободи слова в Україні.

Раніше сотні журналістів телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZІK прийшли до Представництва ООН в Україні висловити подяку за звіт Управління верховного комісара ООН з прав людини "огляд ситуації у сфері прав людини в Україні", в якому закриття телеканалів було визнано незаконним.