Журналіст "Першого Незалежного": Українській владі плювати на міжнародні дипінституції, на мир і права людини

Фото з відкритих джерел

Українській владі плювати на міжнародні дипломатичні інституції, на мир і права людини. Про це заявила журналіст "Першого Незалежного" Юлія Колтак в ході акції на підтримку трьох незаконно закритих президентом Володимиром Зеленським телеканалів NewsOne, "112 Україна", ZIK.

Сьогодні журналісти "Першого Незалежного" передали в ООН лист з проханням вплинути на українську владу, щоб вона відновила мовлення трьох незаконно закритих опозиційних телеканалів.

"Ми, по-перше, висловлюємо особливу подяку Організації Об'єднаних Націй, зокрема, Верховному комісару з прав людини, за те що звернули увагу на ситуацію, яка склалася в нашій країні... ООН була заснована в 1945 році як світовий форум безпрецедентної дипломатії, міжнародна дипломатична інституція, яка захищає безпеку і мир у всьому світі і права людини зокрема. Але, як бачимо, нашій владі плювати і на міжнародні дипломатичні інституції, і на мир, і на права людини", - зазначила журналіст.

Вона додала, що стосовно журналістів трьох незаконно закритих телеканалів порушено 7 статей Міжнародної конвенції з прав людини. Зокрема, порушено право на працю, право на вираження своїх власних думок, право висловлювань.

Нагадаємо, 2 лютого президент Володимир Зеленський підписав указ про застосування санкцій проти телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZIK. Згідно з указом, який набув чинності з моменту підписання, до телеканалів застосовані санкції протягом п'яти років. Це передбачає блокування мовлення всіх трьох телеканалів. 

26 лютого журналісти незаконно закритих президентом Володимиром Зеленським телеканалів об'єдналися і створили новий телеканал – "Перший Незалежний". Засновниками нового медіа стала група журналістів, які раніше працювали на каналах " 112 Україна", NewsOne і ZIK. Але буквально через годину після початку мовлення влада незаконно відключила телеканал від ефіру

20 лютого президент України Володимир Зеленський підписав указ, яким ввів у дію рішення Ради нацбезпеки і оборони запровадити санкції проти 8 осіб - серед них голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктор Медведчук та його дружина Оксана Марченко. 

Провідні європейські політики, міжнародні та українські експерти та світові ЗМІ розкритикували указ Зеленського про припинення роботи телеканалів " 112 Україна", NewsOne і ZIK.

За останні 2 місяці світові ЗМІ, європейські політики та експерти опублікували понад 37 тисяч матеріалів, присвячених цькуванню українською владою опозиції та незалежних телеканалів. При цьому у звіті Управління Верховного комісара ООН з прав людини "огляд ситуації у сфері прав людини в Україні" зазначено, що рішення про накладення санкцій на народного депутата від "Опозиційної платформи - За життя" Тараса Козака, а також закриття телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZIK суперечить міжнародним стандартам в області прав людини.