Жовта зона в Україні почне діяти вже завтра: Якими будуть нові правила карантину

Фото з відкритих джерел

Обмежень можна уникнути за умови вакцинації

В Україні опівночі 23 вересня почне діяти жовта зона карантину і почнуть діяти посилені обмеження, введені через коронавірус. Про це повідомив "РБК-Україна".

Як зазначається, 21 вересня держкомісія ТЕБ і НС прийняла рішення про перехід всієї України в жовту зону адаптивного карантину. Рішення вступає в силу в 00:00 23 вересня. Посилення карантину обумовлене погіршенням епідситуації в країні.

За словами експертів, найгірша ситуація з коронавірусом спостерігається в західних областях, зокрема, в Чернівецькій області. Також експерти сумніваються в тому, що Україна цього року зможе повернутися в зелену зону.

Так, відтепер в жовтій зоні карантину діють такі правила:

  • за столиком в кафе можуть сидіти не більше 4 осіб;
  • масові заходи проводяться з розрахунком одна людина на чотири квадратних метри;
  • у кіно і театрах зали можуть бути заповнені лише наполовину;
  • фітнес-центри та басейни можуть працювати за умови дотримання норми - одна людина на 10 квадратних метрів.

Однак, обмежень "жовтої" зони можна уникнути за умови вакцинації. Тобто, якщо 80% персоналу отримали хоча б одну дозу вакцини, бізнес може продовжити працювати без обмежень. Але відвідувачі також повинні бути щеплені.

Крім цього, кіно та театри, як і вся сфера культури, може працювати не тільки при вакцинації, але і при наявності ПЛР-тесту або тесту на антиген.

Щоб підтвердити факт вакцинації, українці, які отримали хоча б одну дозу вакцини можуть згенерувати в додатку "Дія" COVID-сертифікат.

Як відомо, після першої дози видається жовтий сертифікат на 120 днів максимум, а після повного курсу вакцинації - зелений сертифікат терміном на рік.

Новини за темою: Україну точно не повернуть в зелену зону карантину до кінця року, – KSE

Також наразі в розробці COVID-сертифікати для тих, хто перехворів, на 160 днів. У Мінцифри планують запустити їх орієнтовно в жовтні. Окрім цього, буде і COVID-сертифікат для негативних ПЛР-тестів (термін дії 72 години).

А школи, в умовах карантину, зможуть працювати при вакцинації 80% педагогів хоча б однією дозою. Також допускається наявність ПЛР-тесту.

Новини за темою: У столиці цього тижня повернуть штрафи за порушення карантину: Кого це стосується

"Ті школи, які не відповідають нормі з вакцинації педагогів будуть закриті на карантин, а не переведені на дистанційку", - повідомили в деяких облдержадміністраціях.

Водночас для транспорту жовта зона не передбачає обмежень. Так, громадський транспорт продовжить працювати у звичному режимі.

Новини за темою: Стало відомо, як працюватимуть заклади культури під час жовтого рівня карантину

Як повідомлялося раніше, в Україні при жовтій зоні карантину працювати в очному форматі зможуть лише ті заклади освіти, де щонайменше 80% працівників мають документи про вакцинацію. У персоналу має бути один з COVID-сертифікатів: жовтий сертифікат; зелений сертифікат; міжнародне свідоцтво про вакцинацію; довідка 063; COVID-сертифікат про одужання від коронавірусу.