Зеленський вніс у ВРУ законопроєкти про захист політвʼязнів і членів їхніх сімей

Верховна Рада. Фото slovoidilo.ua
Верховна Рада. Фото slovoidilo.ua

Один з документів передбачає створення комісії з питань встановлення факту позбавлення волі, а також визначає її повноваження

Президент Володимир Зеленський вніс на розгляд Верховної Ради низку законопроєктів про соціальний і правовий захист політвʼязнів, членів їхніх сімей та осіб, які втратили свободу в результаті збройної агресії проти України. Про це повідомляється на сайті президента.

Перший законопроєкт "Про соціальний і правовий захист осіб, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, та членів їхніх сімей" передбачає створення комісії з питань встановлення факту позбавлення волі, а також визначає її повноваження.

Наразі відомо, що комісії надається право подачі запитів на отримання інформації для прийняття рішень.

Наступні два законопроєкти тісно повʼязані із першим.

Один передбачає введення адміністративної відповідальності за невиконання вимог комісії, а інший визначає особливості застосування положень Податкового кодексу щодо доходів, отриманих відповідно до закону про соціальний і правовий захист політвʼязнів.

Тести законопроєктів поки не опубліковані.

Новини за темою: Єдиний шлях до звільнення кримських політв'язнів - прямі переговори з Путіним, - Зеленський

Нагадаємо, раніше у слідчому ізоляторі міста Сімферополь в тимчасово окупованому Криму стався спалах коронавірусної інфекції. Там утримують українських політв'язнів. Омбудсмен Людмила Денісова вимагає від так званої влади Криму забезпечити засобами індивідуального захисту ув'язнених.