Зарубіжні ЗМІ натякають Зеленському, що за незаконне переслідування Медведчука його чекає доля експрезидента Грузії Саакашвілі

Президент України Володимир Зеленський 

Офіс президента

Те що експрезидент Грузії Михайло Саакашвілі знаходиться в даний момент "за гратами" має стати сигналом для Президента України Володимира Зеленського, що за незаконні дії рано чи пізно доводиться відповідати за законом, навіть главам держав. Про це пише популярний індійський медіаресурс Times Hub.

"Влада коли-небудь закінчується. І картинка "Міхо за гратами" - це повчальний приклад для Зеленського та його оточення. "Червоний сигнал" про те, що за всі витвори доведеться відповідати. І що як тільки Зеленський і компанія втратять владу - розплата обов'язково прилетить", - пише видання.

Серед явних порушень закону чинною українською владою Times Hub називає позасудові санкції, кримінальне переслідування опозиції на чолі з головою політради партії "Опозиційна платформа – За життя" Віктором Медведчуком і репресії проти засобів масової інформації.

"Відповідати доведеться і за незаконну заборону телеканалів "112 Україна", ZIK і NewsOne, і за репресії проти опозиції на чолі з Віктором Медведчуком, доказів провини якого ніхто так і не пред'явив, і за санкції проти "Страна.иа", і за те, що без суду і слідства оголосили людей "контрабандистами" і відібрали бізнес. І так далі за списком", - йдеться в публікації.

Нагадаємо, 20 серпня генеральний прокурор Ірина Венедиктова оголосила про завершення досудового розслідування за звинуваченням Віктора Медведчука в державній зраді.

31 Серпня Медведчуку було вручено нове клопотання про продовження терміну домашнього арешту ще на 2 місяці, яке було задоволене суддею Печерського районного суду міста Києва.

А 8 жовтня за матеріалами СБУ, лідеру ОПЗЖ було оголошено нову підозру - про державну зраду та сприяння діяльності терористичної організації. Сторона звинувачення вимагала арешту політика з можливістю внесення застави в 1 млрд грн, але на цей раз Печерський суд відмовив прокурорам, правда, залишивши Віктора Медведчука під цілодобовим домашнім арештом до 7 грудня 2021 року.

Коментуючи це рішення, лідер ОПЗЖ заявив, що звинувачення, що звучали в залі судового засідання, були фактично "висмоктані з пальця". За його словами, сторона обвинувачення не представила жодного доказу для підтвердження тез, викладених у матеріалах підозри, які могли б дати хоч якусь підставу для задоволення клопотання прокурорів про обрання запобіжного заходу у вигляді взяття під варту. Тому, як заявив Медведчук, цей процес він розглядає як незаконні політичні репресії.