За тиждень кількість нових випадків COVID-19 зросте до 5208 на день, – прогноз НАНУ

Anadolu Agency

Середня кількість нових виявлень в Україні збільшилася до 2950 осіб на день

У Національній академії наук України прогнозують до 5208 нових випадків коронавірусу на день протягом 22-28 вересня. Про це свідчать дані в оприлюдненому Прогнозі розвитку епідемії COVID-19 в Україні на 15-28 вересня на сайті НАНУ

"Темпи поширення епідемії в Україні суттєво прискорилися за останні два тижні. Період подвоєння кількості нових виявлень зменшився до двох тижнів. Репродуктивне число, усереднене за тиждень, дорівнює 1,37 та має тенденцію до збільшення. Основні епідемічні параметри (кількість нових виявлень, смертей та госпіталізацій), які ще два тижні тому були подібними до тогорічних, продемонстрували випереджальне зростання", – ідеться у прогнозі.

Науковці інформують, що "середня кількість нових виявлень в Україні збільшилася до 2950 осіб на день (за два тижні – вдвічі), середня кількість летальних випадків дорівнює 58 смертей на день у середньому за останній тиждень (за два тижні збільшення на 41%).

Згідно з прогнозними обчисленнями (в яких закладено поточну тенденцію до збільшення кількості нових виявлень), середня кількість нових випадків дорівнюватиме 3638 протягом тижня 15-21 вересня та 5208 – протягом тижня 22-28 вересня".

Новини за темою: Вакцинація проти коронавірусу не захищає від грипу, – Центр здоров’я

Як ідеться у прогнозі, "спостережувана летальність дещо знизилась і перебувала у діапазоні від 2,5% до 3%. Її подальше зниження можна очікувати на основі даних про вікову структуру хворих".

"На тлі початку навчального року різко зросла захворюваність серед дітей, частка яких у випадках хвороби вперше за весь час статистики перевищила 10% (за попередніми даними).

Той факт, що захворюваність різко зросла одночасно з початком навчального року та зростанням захворюваності серед дітей, свідчить на користь гіпотези про суттєвий вплив відкритих шкіл на епідемічний процес в українських умовах", – зазначають вчені.

Зокрема наголошується, що наразі загрозливою є ситуація на заході України.

Високою є захворюваність у Чернівецькій області, а високі темпи зростання спостерігаються у Львівській, Волинській, Тернопільській та інших областях.

Новини за темою: У Києві та 17 регіонах перевищено рівень захворюваності на коронавірус, – МОЗ

Нагадаємо, раніше ми писали, що в Україні за минулу добу, 14 вересня, виявили 4640 нових випадків коронавірусної хвороби COVID-19. Зокрема госпіталізували 1609 осіб, летальних випадків – 93, одужало – 1858 осіб.