За необхідності Україна може робити COVID-вакцинацію з трьох доз, - Ляшко

Віктор Ляшко МОЗ

Україна піде на це у разі, якщо буде прийнято відповідне рішення після проведення клінічних досліджень і після реєстрації регуляторами, в тому числі й ВООЗ

У Міністерстві охорони здоров'я розглядають можливість закупівлі COVID-вакцини на 2022-2023 роки, а також проведення третього, бустерного, щеплення проти коронавірусу, якщо таку необхідність покажуть клінічні дослідження. Про це під час пресконференції на форуму "Україна 30. Децентралізація", заявив очільник МОЗ Віктор Ляшко, передає "Укрінформ".

"Україна буде готова і розглядає можливість закупівлі і на 2022, і на 2023 роки двох доз додаткової вакцини, оскільки ми точно не знаємо, наскільки довго буде тривати імунітет після проведеного щеплення. І ми готові закуповувати цю вакцину, і все у нас для цього готово", - зазначив міністр.

Також він додав, що виробник вакцини Pfizer наразі проводить клінічні дослідження своєї вакцини на предмет доцільності введення третьої, бустерної, дози вакцини для більш ефективного захисту.

"У разі, якщо буде прийнято рішення після проведення клінічних досліджень і після реєстрації регуляторами, в тому числі і ВООЗ, щоб після повного комплексу, тобто два щеплення, які ми зробили зараз, потрібно буде третє, бустерне, ... ми вийдемо на одне щеплення (тобто, один курс вакцинації з трьох доз - ред.). Якщо буде прийнято рішення, що тримає (імунітет - ред.) рік два щеплення і після цього треба буде знов зробити повний комплекс — одне щеплення і через 28 днів друге щеплення - ми виходимо і на таке рішення. Україна до цього готова", - сказав Ляшко.

Новини за темою: У МОЗ розповіли, з чим можна комбінувати генетичні вакцини

Нагадаємо, Кабінет Міністрів ухвалив зміни до Національного плану вакцинопрофілактики гострої респіраторної хвороби COVID-19, замахнувшись на 8 млн щеплень щомісяця.