За наступні 80 років в Україні можуть зникнути дикі білки

Білка Фото з відкритих джерел

Тварини не зможуть виживати у нових екосистемах

В Україні за 80 років можуть зникнути дикі білки. Про це свідчить опубліковане "Українською природоохоронною групою" дослідження українських вчених, які змоделювали кілька сценаріїв зміни клімату.

Повідомляється, що найближчим часом ліси змінять тепліший клімат, через що зменшаться чи зникнуть кормові ресурси білок. 

Зрештою, тварини не зможуть виживати у нових екосистемах, до яких вони не пристосовані, адже звикли до значно холоднішого клімату.

За даними вчених, навіть за найкращого сценарію через сухіший клімат білка втратить половину своєї природної території проживання в Україні.

Навіть за найбільш негативного варіанту - якщо викиди парникових газів у атмосферу будуть ще зростати і температура підніметься на 3°С й більше - в Україні за XXI століття залишиться тільки 3% природного ареалу для білок.
 
"Він лишиться тільки у Карпатах та невеликій ділянці у Криму. Це гірські й пригірські райони", - пояснює один з авторів дослідження Григорій Коломицев.
 
Зазначається, що через сухіше середовище природна територія існування білок буде зміщуватися на північ - у Білорусь та ще північніше, у Росію.
 
"Скоріше за все, у природі такий тренд зміщення ареалу вивірки... реалізовуватиметься не у вигляді прямої міграції вивірок буквально "на північ", але через дуже складний механізм пристосування до життя в перетворених, суттєво змінених людиною середовищах", - припускає інший автор дослідження Василь Придатко-Долін.
 
Пояснюється, що білки зможуть вижити у парках та інших локаціях, у містах чи біля міст, але їхнє життя буде залежати напряму від людей.
 
Таким чином, дикі популяції в лісах можуть повністю зникнути.
 
 
Нагадаємо, раніше ми писали, науковці вважають, що глобальні зміни клімату можуть призвести до зникнення 40% світових рослин.