За 300 тис. житло не купиш: Бєлов про компенсації жителям на лінії розмежування

Зруйнований будинок у Донецькій області, 2015 рік Getty Images / AFP

Слід доопрацювати програму, каже гість студії

Програму щодо надання компенсацій жителям населених пунктів неподалік лінії розмежування за зруйноване житло потрібно доопрацювати, щоб не забирати майно у людей.

Про це у спільному ефірі трьох телеканалів – ZIK, NewsOne і "112 Україна" – заявив депутат територіальної громади Миколаївської області Гордій Бєлов.

Гість студії, коментуючи ситуацію щодо компенсацій жителям населених пунктів неподалік лінії розмежування, житло яких через обстріли було зруйноване, звернув увагу на кілька аспектів.

Гордій Бєлов зазначив, що викликає питання те, чому функцію щодо оцінки завданої помешканням шкоди передали органам місцевої влади. Він поцікавився, як представники органів місцевого самоврядування можуть визначити, чи домівка підлягає ремонту, чи ні, і її потрібно знести. Така методологія, сказав він, є у спеціалістів страхових компаній, а ось працівники місцевої влади не можуть визначити точну суму збитків.

"По Донецькій області оцінюється в 13,4 тис. за квадратний метр. Вартість будинків в тій же Мар'їнці коливається від 80 тис. до півмільйона. І ключовий аспект: якщо людина бере цю компенсацію, вона тоді пише, реєструє в ЦНАП право відмови від власності. І ось в задачі питається – а якщо я не хочу віддавати свою власність? Я хочу просто від держави отримати гроші і відновити своє житло. Справедлива вимога? Чому б і ні?" – сказав гість студії.

Новини за темою: На Донбасі житлові будинки обстріляли з мінометів

Гордій Бєлов вважає, що чинну програму потрібно доопрацювати.

"Не завжди людина готова віддати і отримати 300 тис. грн. Що таке ці 300 тис. грн? Вона собі не купить житло. Програма хороша, у цілому, тим людям, які живуть на лінії зіткнення, але доопрацюйте її так, щоб не забирати майно, тому що воно може бути останнім", – сказав депутат.

Як повідомляли раніше, мешканка селища на лінії розмежування розповіла, як виживають люди під час бойових дій, а медик – про рівень медицини на лінії розмежування.