З Кабула вилетів літак, на борту якого близько 100 евакуйованих громадян України

Укрінформ

Лайнер з евакуйованими особами прибуде до Києва протягом 24 годин

З аеропорту Кабула вилетів цивільний літак, на борту якого перебувають близько 100 евакуйованих громадян України. Про це інформує Головне управління розвідки Міністерства оборони у своєму Facebook.

"Протягом останніх декількох днів проводилися міжнародні перемовини щодо можливої евакуації українських громадян з Афганістану.

Протягом всього періоду українські дипломати з Міністерства закордонних справ, представники ГУР МО України та Офіс Президента України узгоджували можливість евакуації українських громадян та членів їхніх родин", – ідеться в повідомленні.

Наголошується, що активну участь в перемовинах брали представники Ісламської Республіки Пакистан, Турецької Республіки, Держави Катар та Афганістану.

"Сьогодні зранку перемовини завершилися успіхом, і цивільний літак вилетів з території аеропорту міста Кабул. На борту літака знаходяться близько 100 громадян. Очікується, що літак з евакуйованими особами прибуде до Києва протягом 24 годин", – заявили у ГУР.

"Вчергове Україна продемонструвала свою рішучість у питанні допомоги власним громадянам за кордоном, а також простягнула руку допомоги громадянам інших країн, які її потребували.

Дякуємо усім, хто доклався до цієї справи, та перш за все – за прояв людяності та гідності, якої так бракує в сучасному світі", – наголосили розвідники й додали, що "наші спецпризначенці показали високий професіоналізм та ще раз довели, що можуть бути надійними партнерами для західних союзників".

Підкреслюється, що успішні дії представників ГУР МО вивели Україну до десятки країн Європи, які мають найвищий результат з евакуації цивільних громадян з Афганістану.

Новини за темою: Україна планує продовжити евакуацію своїх громадян з Афганістану попри вихід військ США

Нагадаємо, раніше міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що приблизно 200 українців попросили про евакуацію з Афганістану. Також він додав, що чотири країни попросили про евакуацію своїх громадян.