Україна перейде на зимовий час в останню неділю жовтня: Що варто знати

Фото з відкритих джерел

Стрілки годинників потрібно буде перевести на одну годину назад

З 31 жовтня в Україні почне діяти зимовий час, тому стрілки годинників буде потрібно перевести на одну годину назад. 

Це закріплено постановою Кабінету Міністрів України від 13 травня 1996 року № 509 "Про порядок обчислення часу на території України".

У ній зокрема з урахуванням порядку обчислення часу, що діє в країнах Європи з 1996 року, уряд України постановив запровадити на території України такий порядок обчислення часу: час другого часового поясу (київський час) з переведенням щорічно годинникової стрілки в останню неділю березня о 3 годині на 1 годину вперед і в останню неділю жовтня о 4 годині на 1 годину назад.

Так, цьогоріч 31 жовтня 2020 року о 4 (четвертій) годині за київським часом скасовується дія літнього часу з переведенням годинникової стрілки на 1 (одну) годину назад.

Новини за темою: У жовтні очікується зміцнення гривні щодо євро та долара, – прогноз аналітика

До слова, це не єдина зміна із якою стикнуться українці у жовтні. Також у цьому місяці має розпочатися опалювальний сезон, а з ним зростуть витрати українців на оплату житлово-комунальних послуг. Так, у другому місяці осені підвищились ціни на газ - подекуди вартість кубометру становитиме понад 30 грн. А ось тарифи на електроенергію зменшаться, тільки для тих, хто використовує ресурс ощадливо.

Серед інших змін - підвищення пенсій, ротації в Кабміні та початок осіннього призову. Про все детальніше у нашому матеріалі - "Здорожчання комунальних послуг, підвищення пенсій та ротації в Кабміні: Яких змін варто очікувати в жовтні-2021".