З 18 травня почне прибувати вакцина Pfizer, якою щеплюватимуть освітян, - Ляшко

Головний санітарний лікар Віктор Ляшко

Урядовий портал

Частину вакцини спрямують на щеплення осіб другою дозою

З 18 травня в Україну почнуть надходити поставки вакцини Pfizer/BioNTech, а з 24 травня препарат почнуть розвозити в регіони, аби робити щеплення працівникам сфери освіти. Про це повідомив головний санітарний лікар Віктор Ляшко під час спілкування з журналістами, повідомляє Українська правда

Згідно з повідомленням, COVID-вакцина Pfizer/BioNTech буде надходити чотирма поставками, очікується понад 473 тис. доз. Спочатку препарат доставлять на національний склад, а тоді вже почнуть розвозити по регіонах. 

Відомо, що більшу частину доз (понад 378 тисяч) спрямують на вакцинацію працівників освіти: вчителів, бухгалтерів, технічний персонал закладів освіти. Інші 100 тисяч підуть на щеплення для людей, які отримали першу дозу під час першого та другого етапу вакцинації. Зокрема, йдеться про медиків, військових, людей віком понад 80 років.

Новини за темою: Литва надасть Україні 100 тисяч доз вакцини від коронавірусу

Також Ляшко уточнив, що станом на 15 травня в Україні отримали вакцину вже 60 163 співробітники освітньої сфери, з яких 21 922 особи, залучені до проведення зовнішнього незалежного оцінювання.

Окрім цього, головний санітарний лікар розповів, як освітяни можуть записатися на вакцинацію. Так працівник закладу освіти повинен повідомити про своє бажання керівнику закладу, який складає списки. 

Якщо список на вакцинацію вже сформовано, то керівник освітнього закладу повинен повідомити регіональному координатору про зміни в кількості вакцин, які заклад хоче отримати.

Новини за темою: У МОЗ назвали середню вартість дози COVID-вакцини для України

Водночас школа чи садочок повинен самостійно підготувати приміщення для вакцинації та скласти графік для працівників, а тоді до закладу безпосередньо приїздить мобільна бригада та робить щеплення. 

За словами Ляшка, логіка вакцинації освітян зараз полягає в тому, щоб зробити щеплення до літа, коли в більшості освітян відпустка. Це дозволить завершити вакцинацію освітян до осені, тобто до початку нового навчального семестру.

Новини за темою: Наступна партія вакцин AstraZeneca прибуде до України 24-25 травня, - МОЗ

Нагадаємо, раніше стало відомо, що в ці вихідні, 15-16 травня, в Україні почали робити щеплення від коронавірусу COVID-19 особам, які записалися на вакцинацію через додаток "Дія".