ЮНЕСКО визнала загальний стан "Софії Київської" задовільним

Софія Київська. Фото: ZIK/EPA/ROMAN PILIPEY

У Комітеті заявили про значні покращення у порівнянні з минулими роками

Комітет всесвітньої спадщини Організація Об'єднаних Націй з питань освіти, науки і культури (ЮНЕСКО) визнав загальний стан збереження об’єкта Собору Святої Софії у Києві задовільним. Про це повідомив міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко у своєму Telegram.

"Маю чудові новини для України з 44 сесії комітету всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. На сьогоднішньому обговоренні розглядалося питання стану збереження об’єктів, що мають охоронний статус ЮНЕСКО по всьому світу. Місія дійшла висновку, що загальний стан збереження об’єкту Собору Святої Софії з прилеглими монастирськими спорудами та монастирського комплексу Києво-Печерської лаври з церквою Спаса на Берестові, є задовільний. Об’єктам Софії Київській та Печерській лаврі нічого не загрожує", - написав голова Мінкульту.

За його Ткаченка, жодних нових факторів, що негативно впливають на стан збереження об’єкта, не було виявлено, а навпаки у порівнянні з минулими роками є значні покращення.

Новини за темою: Україна хоче внести Чорнобильську зону до списку ЮНЕСКО

Раніше повідомлялося, що найстаріша дерев'яна церква у Львівській області і найстаріша тридільна церква в Україні почала руйнуватися. В Потелицькій дерев’яній церкві, яка споруджена у 1502 році та входить до спадщини ЮНЕСКО, протікає дах і руйнуються стіни.