Єпископ Сильвестр: Патріарху Варфоломію неважливо - чи буде єдність церкви в Україні, йому важливо - показати, хто володіє першістю влади в православному світі

Єпископ Сильвестр (Стойчев) Синодальний інформаційно-просвітницький центр УПЦ

Патріарху Варфоломію неважливо - чи буде єдність церкви в Україні чи ні, йому важливо - показати, хто володіє не просто першістю честі, а першістю влади в православному світі. Про це в ефірі телеканалу "Перший Незалежний" заявив єпископ Білгородський, ректор Київської духовної академії та семінарії Сильвестр, коментуючи поведінку Патріарха Варфоломія під час надання Православній Церкві України Томосу.

"Звичайно, це (надання Томосу, - ред.) більше сприяє роз'єднанню України. Знову ж таки і у нас в студії, і у включенні з Києво-Печерської лаври йшлося про те, що для Патріарха Варфоломія Україна, українське церковне питання - це лише можливість і спосіб заявити всьому православному світу про нібито свої вагомі повноваження. За великим рахунком для Патріарха Варфоломія неважливо було чи буде єдність, чи не буде єдності. Важливо було лише показати, хто господар в православному світі, хто володіє не просто першістю честі, а першістю влади. А всі інші наслідки, вони вже залишилися за рамками глобальних інтересів Патріарха Варфоломія. Зрозуміло, що попередня українська влада мала свої розрахунки від Томосу, але ми всі є свідками того, що в таких розрахунках вони програлися", - зазначив він.

Як повідомлялося, раніше єпископ Сильвестр підкреслив, що візит в Україну Патріарха Варфоломія, який і так вже розділив світове православ'я, надавши Православній Церкві України Томос, тільки ще більше погіршить церковну ситуацію в країні. 

Нагадаємо, 26 липня на телеканалі "Перший Незалежний" стартував масштабний триденний марафон, присвячений святкуванню Дня Хрещення Русі.

Протягом трьох днів - до 28 липня - команда нашого телеканалу проведе святковий ефір, присвячений 1033-й річниці прийняття християнства Руссю.

Сотні журналістів нашого каналу у складі 50 знімальних груп в рамках триденного марафону висвітлять події, які, як і тисячу років тому, об'єднують всю Україну і весь православний світ. Від Луганська до Луцька і від Чернігова до Севастополя – в ці дні вся Україна і представники Помісних Церков зберуться у фортеці українського православ'я - Свято-Успенській Києво-Печерській лаврі.