Єпископ Сильвестр: Патріарх Варфоломій розділив світове православ'я, надавши Православній церкві України Томос

Єпископ Сильвестр (Стойчев)

Фото з відкритих джерел

Візит в Україну Патріарха Варфоломія, який і так вже розділив світове православ'я, надавши Православній Церкві України Томос, тільки ще більше погіршить церковну ситуацію в країні. Про це в ефірі телеканалу "Перший Незалежний" сказав єпископ Білгородський, ректор Київської духовної академії та семінарії Сильвестр.

"На жаль, ніяких ознак, що ця ситуація буде поліпшуватися і буде більш м'якою, не спостерігається. Більш того, очікуваний візит Патріарха Варфоломія, швидше за все, послужить ще більшому посиленню церковної ситуації в Україні", - сказав він.

За його словами, одним з важливих аргументів під час агітації за Томос була вказівка, що це дасть єдність між православними в Україні. Але цього не сталося. Ми є свідками того, що очікуваного єдності не сталося. Більше того, так званий Томос він не просто не об'єднав православних в Україні, він роз'єднав православних за межами України. Це стосується навіть ситуації в деяких греко-мовних церквах, де частину єпископів і Предстоятелів визнали ПЦУ. Але навіть в таких церквах як кіпрська, лакська православні церкви, значна частина ієрархів відмовилася від цього визнання. У цих церквах існує внутрішній поділ.

"Багато хто з богословів і церковні аналітики промовляють тезу, що патріарх Варфоломій розділив світове православ'я. Це історична реальність", - додав єпископ Білгородський.

Нагадаємо, 26, 27 і 28 липня команда телеканалу "Перший Незалежний" проведе святковий ефір, присвячений 1033-й річниці прийняття християнства Київською Руссю.

Сотні журналістів нашого каналу у складі 50 знімальних груп в рамках триденного марафону висвітлять події, які, як і тисячу років тому, об'єднують всю Україну і весь православний світ. Від Луганська до Луцька і від Чернігова до Севастополя – в ці дні вся Україна і представники Помісних Церков зберуться в твердині українського православ'я – Свято-Успенській Києво-Печерській лаврі.