Єпископ Сильвестр: Кожна людина, яка бере участь у хресній ході, показує зовнішньому світу, що УПЦ - це церква українського народу і вона має бути почута

Фото з відкритих джерел

Кожна людина, яка сьогодні бере участь у хресній ході, показує зовнішньому світу, що українська православна церква - це церква українського народу і вона має бути почута. Про це в ефірі телеканалу "Перший Незалежний" заявив єпископ Білгородський, ректор Київської духовної академії та семінарії Сильвестр, коментуючи значення хресної ходи.

"Дорогі брати і сестри, дорогі парафіяни і всі православні християни, які вважають себе приналежними до Української православної церкви, напевно, можна шукати безліч аргументів для пояснення мотивації участі в хресній ході, але потрібно розуміти, що ми з вами живемо в особливих умовах, і знову ж, якщо звернутися до історії хресного ходу, то такі грандіозні великі хресні ходи виникли ще у візантійський час для того, щоб показати, що ми нічого не боїмося, що ми готові стояти за вірність православ'ю. І кожна людина, яка бере участь у сьогоднішній хресній ході, вона показує (і на території України і за її межами), що українська православна церква - це церква українського народу, що ми є, що нас багато, і що ми повинні бути почуті. Адже, на жаль, ми знаходимося часто в ситуації, що нам кажуть, що вас як би немає, немає ваших проблем, немає ваших парафіян, ви не будете почуті. І одна з напевно, головних ідей цього грандіозного хресного ходу показати, що православ'я є, Українська православна церква є, у неї багатомільйонна паства, величезна кількість храмів і монастирів. І ось це вся сила, вона зберігає вірність православ'ю і буде зберігати вірність православ'ю, і кожна людина, яка приєднається до цього хресного ходу покаже, що вона співвідносить себе з православною традицією, з вірою в православну традицію, з традицією закладену князем Володимиром", - зазначив він.

При цьому єпископ Сильвестр підкреслив, що хресна хода - не демонстрація, хресна хода - це хода з молитвою на устах і з закликом імені Божого, але так, щоб весь зовнішній світ, всі, хто критикує Українську Православну Церкву, або навіть готовий дискримінувати, побачили і зрозуміли, що вона в Україні була, є і буде.

Священнослужитель додав, що однією з головних молитов на цьогорічній хресній ході є молитва про мир в Україні.

"Молитва, яка вже багато років відбувається-це молитва про мир, про припинення військових дій, про примирення нашого народу, про єдність нашого народу, і нашої держави. А друга молитва якраз про пандемію, яка є. Ми просимо бога, щоб він захистив усіх людей і подав своє благословення і сили лікарям, які несуть дійсно дуже важливе служіння в цих умовах", - сказав єпископ Сильвестр.

Нагадаємо, 26 липня на телеканалі "Перший Незалежний" стартував масштабний триденний марафон, присвячений святкуванню Дня Хрещення Русі.

Протягом трьох днів - до 28 липня-команда нашого телеканалу проведе святковий ефір, присвячений 1033-й річниці прийняття християнства Руссю.

Сотні журналістів нашого каналу у складі 50 знімальних груп в рамках триденного марафону висвітлять події, які, як і тисячу років тому, об'єднують всю Україну і весь православний світ. Від Луганська до Луцька і від Чернігова до Севастополя – в ці дні вся Україна і представники Помісних Церков зберуться у фортеці українського православ'я - Свято-Успенській Києво-Печерській лаврі.