Є сучасником мамонтів: На Черкащині знайшли рідкісну рослину

Вона настільки давня, що розмножується тільки вегетативно, без цвітіння

На Черкащині екологи й лісівники знайшли карликовий бересеклет – рідкісну рослину, яка є сучасником мамонтів і шерстистих носорогів. Про це повідомила пресслужба Черкаського обласного управління лісового та мисливського господарства.

Як зазначається, її виявили в лісі біля села Пастирське Черкаського району.

"В Україні бересклета практично не залишилося. Тому справжньою сенсацією стали три балки в лісі біля села Пастирське Черкаського району, де у великій кількості росте карликовий бересклет. Певно, це найбільша популяція рослини в Україні, а, можливо, і в Європі", – йдеться в повідомленні.

Відомо, що представники Міністерства довкілля України, Київського еколого-культурного центру і Кам’янського лісгоспу провели експедицію в лісі біля села Пастирське Черкаського району, де проєктували заказник для охорони карликового бересклета.

Загалом, карликовий бересклет занесений до Червоної книги України. Ця реліктова рослина така давня, що у неї, за словами екологів, немає сил цвісти – вона розмножується тільки вегетативно.

Новини за темою: У США хлопчик на прогулянці випадково знайшов зуб мастодонта, якому 12 тис. років

Наразі працівники ДП "Кам’янське лісове господарство" проводять роботи щодо відведення в натурі ділянок, де зростає карликовий бересклет. А у подальшому на цих ділянках буде створено ботанічний заказник, що дасть змогу зберегти та примножити популяцію рідкісної рослини.

Новини за темою: У Львівській області знайшли братську могилу воїнів УПА

Як повідомлялося раніше, археологи розкопали під Котельвою Полтавської області унікальні амфороподібні підвіски. Намистини були вироблені приблизно в IV столітті до нашої ери.