ВООЗ прогнозує, що пандемія коронавірусу завершиться вже наступного року

Ганс Клюґе Фото з відкритих джерел

Водночас, за словами директора Європейського регіонального бюро ВООЗ, COVID-19 повністю не зникне, і нам доведеться з ним жити

Завершення пандемії коронавірусу COVID-19 може настати вже наступного року. Про це заявив директор Європейського регіонального бюро Всесвітньої організації охорони здоров'я Ганс Клюге в ефірі СТВ.

"Я оптиміст, вважаю, що наступного року ми вийдемо з пандемії, але, звичайно ж, коронавірус не зникне. І, можливо, нам доведеться з ним жити. Але ви знаєте, це, як і з грипом. Є вакцини від грипу. Щороку вони злегка адаптуються під нові штами, і люди вакцинуються - і все нормально", - зауважив він.
 
За його словами, зараз необхідно, щоб до 85% населення світу було вакциновано від COVID-19.
 
"У 35 із 53 країн Європейського регіону ВООЗ спостерігається плато з вакцинації, тобто кількість вакцинованих людей більше не зростає", - поінформував Клюге.
 
Також директор бюро додав, що ВООЗ провела дослідження поведінкових моделей населення, щоб зрозуміти, хто не хоче робити щеплення і з якої причини. Так, люди не завжди категорично проти вакцинації, у них є питання, на які вони хочуть отримати відповіді - зокрема те, що вакцина була розроблена дуже швидко і, чи дійсно вона безпечна.
 

Нагадаємо, раніше генеральний директор компанії Moderna, яка виробляє вакцину проти коронавірусу, Стефан Бансел заявив, що пандемія COVID-19 закінчиться вже наступного року.

З його слів, якщо подивитися на розширення виробничих потужностей (зі створення вакцин проти коронавірусу) за останні шість місяців, до середини наступного року має бути достатньо доз, щоб усі на Землі могли бути щепленими.

Своєю чергою, генеральний директор компанії Pfizer Альберт Бурла також прогнозує, що нормальне життя після пандемії коронавірусу повернеться протягом року, але для цього можуть знадобитися щорічні щеплення від COVID-19.