ВООЗ прогнозує, що COVID-пандемія не завершиться до середини 2022 року

Глава ВООЗ Тедрос Гебреісус

Фото з відкритих джерел

За словами голови ВООЗ, пандемія триватиме доти, доки в більшої частини населення планети не буде імунітету

У Всесвітній організації охорони здоров’я (ВООЗ) вважають, що пандемія коронавірусу COVID-19 не завершиться принаймні до середини 2022 року. Про це повідомляє Newsweek.

Генеральний директор ВООЗ доктор Тедрос Аданом Гебреісус оголосив про глобальну мету - зробити щеплення щонайменше 10% населення кожної країни до вересня 2021 року. Крім того, він сподівається досягти 40% до кінця року, а потім 70% до середини наступного 2022 року.

"Пандемія триватиме доти, доки в більшої частини населення планети не буде імунітету, який досягається саме шляхом вакцинації. Пандемія закінчиться, коли світ вирішить покласти їй край, оскільки рішення знаходяться в наших руках", - зазначив очільник ВООЗ.

За даними проєкту Our World in Data, станом на сьогодні проти COVID-19 у світі повністю щеплено понад мільярд людей, що становить 13,6% населення планети. Проте вакцини розподілені нерівномірно, у США рівень масової вакцинації наближається до 70%, а в бідних країнах у середньому 1% людей отримали хоча б одну дозу препарату.

Новини за темою: Китай відмовився співпрацювати з ВООЗ у новому етапі розслідування про COVID-19

Нагадаємо, раніше глава ВООЗ Тедрос Аданом Гебреісус заявив, що у майбутньому може з'явитися більш небезпечний штам коронавірусу, ніж "Дельта". За його словами, нові варіанти вірусу почали інтенсивно з'являтися, і кожен з них може виявитися ще більш небезпечним, ніж "індійський" штам та призвести до сумних наслідків.