ВООЗ підтвердила створення в Україні хабу для запуску виробництва мРНК-вакцин, - Ляшко

Віктор Ляшко

Міністр охорони здоров'я України Віктор Ляшко

Українська правда

За його словами, наразі включаються механізми закупівлі цього препарату для використання на території України

Всесвітня організація охорони здоров’я підтвердила на території України створення хабу для запуску виробництва і координації мРНК-продукції. Про це заявив очільник МОЗ Віктор Ляшко під час спілкування з журналістами у кулуарах парламенту, яке транслював "Перший Незалежний".

"Ми запустили виробництво. Науковий фонд досліджень профінансував двом науковим дослідним інститутам розробку вакцин. Ми запустили біокластер, який має розвиватись і робити всі біотехнології, виробництво біологічних тестів. Плюс ми відпрацювали з бізнесом, в Україні розпочався монтаж ліній для виробництва вакцин на території України. Далі включаються механізми закупівлі цього препарату для використання на території нашої держави. Робота в цьому рухається і вчора я отримав лист від ВООЗ, яка підтверджує, що в Україні буде створено хаб для запуску виробництва і координації мРНК продукції, у тому числі вакцини", - прокоментував він.

Новини за темою: У держбюджеті-2022 закладено достатньо коштів на закупівлю COVID-вакцин, - Ляшко

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що в Харкові розпочався монтаж ліній для виробництва вакцин проти грипу й коронавірусу. В кінці 2021 року будуть відомі терміни дедлайну виробництва препарату. Перша українська вакцина зійде з ліній вже у 2022 році.