Влада "нагріває руки" на ринку газу: Експерт пояснила принцип

Народний депутат 5-7 скликань Олена Бондаренко Е-news

За її словами, тариф 8 грн за кубометр – це в три рази дорожче вартості українського газу

Народний депутат V-VII скликань Олена Бондаренко пояснила, як влада "нагріває руки" на ринку газу. Про це йшлося в ефірі "Першого Незалежного".

"Давайте не забувати, що в Україні є газ власного виробництва, власного видобутку, правда ж? І там якраз із вартістю цього газу відбуваються цікаві речі.

За експертними висновками в районі 100 доларів вартість цього українського газу з усіма податками навіть, по-моєму, зі спробою закласти щось на ремонтні роботи тощо, на розвиток "Укргазвидобування", все там це є. Тому, якщо виходити, що населенню ми будемо продавати за цією ціною – то нас з вами ще й грабують", – заявила експерт.

Також вона додала, що насправді 8 гривень з копійками за кубометр – це рівно в три рази дорожче, ніж українці зараз мають за вартістю український газ.

"Так що покривати, що? Покривати різницю для виробництв – так, може бути. Для того, щоб залишити наш товар конкурентно здатним, тому що, в будь-якому випадку, ця божевільна вартість газу буде в ціні сидіти у кожного виробника. Придумали ось цей вільний ринок газу, ось цю загальну каструлю, в якій це все перемішали – і газ українського видобутку, і імпортний газ, і потім на цьому все одно нагрівають руки", – пояснила Бондаренко.

Новини за темою: Черговий рекорд: Європейська ціна на газ перевищила 770 доларів

Як повідомлялося раніше, Україна перебуває в критичній ситуації через низький рівень запасів блакитного палива у сховищах. За словами народного депутата України, колишнього міністра з питань житлово-комунального господарства Олексія Кучеренка, нині нам не вистачає газу – по імпорту мінімум 10 млрд кубометрів.