Вітренко ще влітку попереджав Кабмін про критичну ситуацію з газом, - джерело

Голова правління НАК "Нафтогаз" України Юрій Вітренко

Facebook/Юрій Вітренко

Глава "Нафтогазу" Юрій Вітренко ще влітку намагався попередити Кабінет Міністрів України про дефіцит газу в країні.

Водночас міністр Кабміну України Олег Немчинов приховав аналітичну записку Вітренко від уряду України. Про це повідомляє телеграм-канал "Шептун".

Так, в оприлюдненій записці йдеться про те, що вже станом на 1 липня стан забезпечення природним газом побутових споживачів і підприємств теплокомуненерго - критичний. 

На момент оприлюднення записки, за словами Вітренко, ціна на природний газ на європейських торгових майданчиках досягала 400 дол. за 1 тис. куб .м (станом на 15 жовтня ціна становить вже 1247 дол.).

Також у записці він зазначає, що імпортування природного газу в значних обсягах в умовах зростання його вартості в Європі неминуче призведе і до зростання ціни для споживачів в Україні. Крім того, криза неплатників на ринку газу призведе до зростання боргів всіх учасників ринку. 

У записці також відзначені причини сформованої кризової ситуації, шляхи для її вирішення і можливі прогнози на найближчі два квартали. 

Нагадаємо, ціни на газ зростають на тлі низьких запасів у підземних сховищах Європи. 
 
На початку жовтня Україна призупинила закачування природного газу у свої підземні сховища (ПСГ). 
 
Водночас на початку вересня голова НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко заявив, що Україна накопичила в своїх підземних сховищах газу (ПСГ) запасів більше, ніж планував Кабмін, - до 19 млрд куб. м.